Bulaşık Makinesinde Musluk İşareti Neden Çıkar? Bulaşık Makinesinde Musluk İşareti Nasıl Gider?

Bulaşık Makinesinde Musluk İşareti Neden Çıkar? Bulaşık Makinesinde Musluk İşareti Nasıl Gider?

Bulaşık Makinesinde Musluk İşareti Neden Çıkar? Bulaşık Makinesinde Musluk İşareti Nasıl Gider?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık günümüzde beyaz eşya teknolojileri daha pratik kullanılabilirliğe sahip ve çok daha güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşya teknolojilerinden birisi olan bulaşık makineleri de bu gelişimden etkilenmiştir. Günümüzde bulaşık makinesi modellerinin her birinde dijital gösterge ekranları bulunmaktadır. Bu şekilde bulaşık makinesinin hangi işlemde olduğunu ve olası sorunlarını görebilmek mümkün oluyor. Bununla birlikte bulaşık makinesinin yönetimi de daha basit bir şekilde gerçekleştiriliyor. Küçükyalı Bosch Servisi merkezimize sık sık bulaşık makinesinde musluk işareti çıkmasıyla ilgili talep gelmektedir.

Bulaşık Makinesi Ekranında Musluk Simgesi Neden Çıkar?

Bulaşık makinesi kullanıcılarının, günümüzde tüm bulaşık makineleri için geçerli olmak üzere geliştirilmiş olan hata kodlarını ve simgelerini biliyor olması gerekmektedir. Bu noktada bulaşık makinesi kullanma kılavuzu ise oldukça yardımcı olmaktadır. Bulaşık makinesinin ekranında musluk simgesinin yanmasının ne anlama geldiği de yine kullanma kılavuzu içerisinde yer almaktadır. Bulaşık makinenizin ekranında musluk simgesinin yanıyor olması doğal olarak su girişiyle ilgili bir problemin mevcut olduğuna işaret etmektedir.

Bulaşık makinesinin su giriş bileşenleri veya muslukla ilgili sorunlar nedeniyle su alımının başarılı bir şekilde veya yeterli seviyede yapılamadığını göstermek amacıyla ekranda musluk simgesi yanar. Bu durumda su hiç veya yeterli seviyede olmadığı için makine kullanılamayacaktır. Bu yüzden bulaşık makinesi mutluk simgesinin yanması şikayetine yönelik olarak en hızlı müdahale için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak Bosch yetkili Servisi merkezimize başvuru yapabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Ekranında Musluk Simgesi Nasıl Gider?

Bulaşık makinenizin ekranında çıkan musluk simgesinin gitmesi ve sorunsuz şekilde makinenizi kullanmaya devam edebilmek için öncelikli olarak musluk bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Muslukta su olup, olmadığını veya açık olup, olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer muslukta sorun yoksa, makinenizin su giriş ventili, su seviye anahtarı ve su giriş hortumu gibi bileşenlerinde sorun vardır. Bu sorunların tespit edilmesi ve giderilmesi için Caddebostan Siemens Servisi teknikerlerimiz tarafından yerinde servis müdahaleleri gerçekleştirilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER