Blockchain İle Tarayıcı Altyapısını Birleştiren Teknoloji

Blockchain İle Tarayıcı Altyapısını Birleştiren Teknoloji

Blockchain İle Tarayıcı Altyapısını Birleştiren Teknoloji

Son dönemde web kulanı sayısında artış; kullanıcıların kişisel bilgilerin güvenliği ve gizliliği konusunda çözümler aramasına neden oldu. Özellikle Bitcoin ve diğer alt coinlerin merkeziyetsiz sistemleri, insanları anonim ve gizlilik konusunda standardı yüksek çözümlere yönlendirdi. Şu anda vpn ler ve diğer çözümler bir nebze olsun tercih edilse de kullanıcılar daha hızlı ve kendilerine daha çabuk anonimlik sağlayacak teknolojiler arar oldu. Bu süreçte kullanıcıların karşısına pek çok yeni alternatif geldi. Bu alternatifler arasında en iddialısı Utopia, sizlere anonim bir web deneyimi yaşatacak bir altyapıyla karşınıza çıktı.

Utopia’nın Özellikleri Nelerdir ?

Utopia sizlerin anonim şekilde internet kullanmanızı ve bilgileriniz gizlenmesine yarayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Sadece internette surf veya benzeri işlemler için değil, blockchain konusunda da sizlere fayda sağlayacak bir altyapıyla karşınıza geliyor. Windows, Linux ve macOS işletim sistemlerine uyumlu olan Utopia internette rahatça gezinmenizi, kullanıcılar arasında iletişim kurmanızı ve kullanıcılar arasında kripto para transferi gerçekleştirmenizi sağlıyor. Sadece bunlarla sınırlı olmayan yazılım, e-cüzdan ve anlık mesajlaşma gibi servislere de sahip.

Utopia’a Nereden Ulaşabilirim

Bir P2P sistemi olan Utopia p2p ’nin şu anda halihazırda internet sitesi mevcut. İnternet sitesine girildiğinde indirme bölümünde size uygun işletim sistemini seçerek Utopia’yı indirebilirsiniz. Utopia’nın indirme seçenekleri arasında, Windows, Linux ve macOS işletim sistemleri mevcut. Şu anda İOS ve Android platformu için de çalışma mevcut. Utopia’nın iddialı yazılımının web sitesine girdiğimizde Edward Snowden imzalı “Yaptığım ve söylediğim her şeyin kaydedildiği bir dünyada yaşamak istemiyorum .” sözü göze çarpıyor. Günümüzde gizliliğe olan ilginin ve ihtiyacın artması Utopia’nın geleceğinin parlak olacağının gösteriyor. Utopia internet sitesine https://u.is/en/download.html adresinden ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER