Apple Watch’tan memnun değildi

iPad, iPhone ve iPod gibi ikonik tasarımlı Apple ürünlerinin arkasındaki isim Jony Ive, kısa bir süre önce, kendi şirketi ile ilgilenmek için Apple’dan ayrıldı. Ive’ın ayrılışının ardından Ive’ın görevi iki kişiye dağıtıldı. Ive gitse de ardından çıkan haberler henüz bitmedi. Şimdi de baş tasarımcının Apple Watch tasarımı ile düşünceleri ortaya çıktı.

Apple Watch’tan memnun değildi

Ortaya çıkan raporlar, Apple Watch tasarımının Johny Ive tarafından pek beğenilmediğini gösteriyor. Bu yüzden Tim Cook tarafından 2013 yılında onaylanan akıllı saat projesi ile ilgili yapılan toplantılarda Ive’ın pek fazla yer almadığı söyleniyor.

Apple cephesinden de Apple Watch tasarımı ile ilgili bazı açıklamalar yapıldı. Şirket bu akıllı saat modelinin tasarım odaklı olmadığını belirtirken, fonsiyonelliğe daha fazla önem verdiğinin altını çizdi.

2015’te ilk modeli satışa sunulan Apple Watch, Johny Ive tarafından her ne kadar beğenilmese de ilk yılda 10 milyon civarında bir satış rakamını yakalamayı başardı. Tasarım ve geliştirme tarafında Tim Cook’un öncülük ettiği modelin tasarım tarafında Hermes gibi dünya markalarıyla iş birliği yaptığı da biliniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER