855 özellikleri tüm detayları

855 özellikleri tüm detayları
Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisinin tanıtımına sayılı saatler kala, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde TechCrunch tarafından yayınlanan makale ile birlikte Snapdragon 855 özellikleri tüm detayları ile gün yüzüne çıkartıldı.

5G destekli iPhone modelleri için kötü haber! 5G destekli iPhone modelleri için kötü haber!
Geçtiğimiz saatlerde yayınlanan rapor ile birlikte merakla beklenilen 5G destekli iPhone modelleri için üzücü bir haber geldi.

Snapdragon 855 özellikleri tüm detayları ile sızdırıldı!
TechCrunch yapmış olduğu hatayı kısa bir içerisinde fark etmesinin ardından söz konusu Snadragon 855 makalesinin hemen yayından kaldırdı. Fakat, kaldırılan makaleden elde ettiğimiz bilgilere göre, Snapdragon 8155‘in sadece bir kod adı olduğu ve yeni amiral gemisinin ise Qualcomm Snapdragon 855 olarak adlandırılacağını görmekteyiz.

Makalede yer alan bilgilere göre Qualcomm‘un yeni nesil amiral gemisi işlemcisi, 5G desteğine sahip olan dünyanın ilk ticari mobil platformu olarak karşımıza çıkıyor.

TSMC‘nin 7 nm fabrikasyon süreci ile üretmiş olduğu yeni nesil amiral gemisi, önceki nesillere kıyasla üç kat daha iyi bir performans sergilediği iddia edilen özel bir Nöral İşletim Ünitesi ile birlikte geliyor.

Daha önceki modellerde Qualcomm, çekirdek dağılımlarını 4+4 olarak ayırmaktaydı. Fakat paylaşılan son bilgilere göre yeni nesil amiral gemisi işlemcisinin çekirdek dağılımının 4+3+1 olacağını görmekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER