Zemin Altı Tır Kantarı

Zemin Altı Tır Kantarı

Zemin Altı Tır Kantarı

Tır kantarı çeşitleri arasında yer alan zemin altı tır kantarları 3 x 14, 3 x 16 ve 3 x 18 metre gibi standart ölçülerde kullanıma hazır bir şekilde sunulmaktadır. Dileyen firmalar için istenilen ebat ve ölçülerde de üretimi yapılabilmektedir. Zemin altı tır kantarları IPE (Endüstriyel alanda sağlam ve dayanıklı olunması gereken işler için özel olarak üretilen demir çeşididir.) ve NPU (endüstri alanında özel olarak üretilmiş ağır işlerde kullanılan demir çeşididir.) demirler kullanılarak imal edilmektedirler.

Zemin altı tır kantarları, mekatronik teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Fiziksel olarak oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Elektronik aksamında kullanılan kaliteli malzeme ve işçilik ile yüksek standartlara sahip olan bir kantar çeşidi ortaya çıkmıştır. Dijital tasarımı ve kullanılan load cell (yük sensörü) kalitesi sayesinde de oldukça yüksek hassasiyetli ölçümler gerçekleştirilebilmektedir.

Zemin Altı Tır Kantarının Yapısı

Zemin altı tır kantarları endüstriyel yapıya sahiptir. Bu neden ile çok çabuk arızalanma gerçekleştirmez ve çok sık bakım istememektedir. Bu özelliği sayesinde de kum ocakları, taş ocakları, madenler, beton santralleri, çimento fabrika ve ocakları, tahıl ambarları ve tuz işletmelerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanım alanı oldukça yaygındır.

Zemin altı tır kantarı betonarme işlemleri zemin altında gerçekleştirilmektedir. Montaj işlemi tamamlandığında kantar ile zemin aynı hizaya gelmektedir. Bu özelliği ile zemin üzerindeki çalışma alanı kısıtlanmamış olmaktadır. Araç için kantara giriş ve çıkış çok daha kolaydır ve araç ile istenilen manevra yapılabilmektedir.

Zemin Altı Tır Kantarı Genel Özellikleri

Bant Kantar zemin altı tır kantarının genel özellikleri şu şekildedir.

 • Bilgisayarlı ya da kendinden programlı gösterge seçenekleri bulunmaktadır.
 • Hatalı yapılan tartım işlemlerinde operatörü uyarma fonksiyonu mevcuttur.
 • Gösterge her açıldığında sistem kendisini otomatik olarak check eder. Olası arıza durumunda oluşan hata kodu ile operatörü bilgilendirir.
 • İstenildiği anda firma adı, saat, tarih, gün, yıl, ay ve mal cinsi gibi seçenekler girilerek rapor alabilme imkanı sunar.
 • Kantarın boş ya da dolu olduğu, sabit olup almadığı gösterge ve monitör üzerinden takip edilebilmektedir.
 • Elektrik kesintilerine karşı bilgi kaybı olmaması için gerekli olan önlemler alınmıştır.
 • LCD monitör, klavye ve yazıcı ile oldukça pratik kullanım imkânı sunmaktadır.
 • Yanlış yapılan işlemlerin düzeltilmesi imkânını sunar.
 • Üzerinde bulunan program sayesinde binlerce tartım kaydını hafızasında tutabilmektedir.
 • Fiş üzerinde kullanıcının belirleyeceği ve dilediği zaman değiştirebileceği bölümler bulunmaktadır.
 • Her bir tartım için ayrı seri numarası sistem tarafından üretilmektedir.
 • Fiş üzerinde aracın giriş ve çıkış saati ve tarihine yer verilir.
 • Gösterge tarafından yükün sabit olup olmadığı belirlenerek hareketli yüklerin tartımına müsaade edilmez.

Tüm bu standart özelliklerin yanı sıra opsiyonel olarak eklenebilen özelliklerde mevcuttur.

Tır Kantarı Fiyatları

Zemin altı tır kantarı fiyatları için net bir rakam vermek söz konusu değildir. Bunun nedeni ise standart ebatlarının yanı sıra istenilen ebatlarda imal edilmekte ve opsiyonel özellikler de eklenebilmesidir.  Bant Kantar internet sitesi en iyi fiyat avantajı ile ürünlerini kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.

  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER