Yüksek Korumalı Güneş Kremleri Jeuvenile Kalitesiyle Size Ulaşıyor

Yüksek Korumalı Güneş Kremleri Jeuvenile Kalitesiyle Size Ulaşıyor

Yüksek Korumalı Güneş Kremleri Jeuvenile Kalitesiyle Size Ulaşıyor

Yüksek korumalı güneş kremi kullanarak, zararlı güneş ışınları sebebiyle ortaya çıkabilecek olan cilt rahatsızlıklarına engel olabilirsiniz. Yaygın olarak bilinenin aksine güneş kremleri yalnızca plaj tatili yapanların değil, yaz döneminden itibaren herkesin ihtiyacı duyabileceği ürünlerdir.

Cildinizi zararlı ışınlardan ve dermatolojik rahatsızlıklardan korumanız için plaja gitmenize, tatile çıkıyor olmanıza ya da çok sıcak bir yerde ikamet etmenize gerek yoktur. Cildiniz doğrudan olarak güneş ışınlarına maruz kalıyorsa güneş bakım kremleri sizlerin de ihtiyaç duyduğu bir ürün demektir. Jeuvenile ürünlerini tercih ederek, cilt bakım ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz çok kolaydır.  

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremlerinin kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken başlıca detay, çok fazla krem sürmenin yüksek koruma sağlamayacak olduğudur. Cildinizin zararlı güneş ışınlarından ve çeşitli dış faktörlerden yeteri kadar korunabilmesi, kullanışlı bir ürün tercih etmenizle alakalıdır. Jeuvenile’in kaliteli ürünlerini kullanmanız, ürün tasarrufu sağlarken maksimum oranda cildinizin korunabilmesi anlamına gelir. Koruyucu güneş kremi kullanma konusunda en sık tekrarlanan bazı yanlışlar ise şunlardır:

  • Tahriş olmuş cilt bölgelerini güneş ışığından koruma amacıyla döküntülü, pullanmış ya da açık yarası bulunan yerlere krem uygulamak
  • Bir günde sadece bir defa kullanım gerçekleştirmek
  • Yüzle beraber göz etrafına ve dudaklara da koruyucu krem sürmek
  • Vücudun daha farklı bölgeleri için uygun olmayan ürün çeşitlerini yüz dışındaki yerlere uygulamak
  • Ürünün hitap ettiği kullanıcı kitlesini dikkate almamak

Doğru kullanım için ilk olarak bu hatalardan kaçınılmalıdır. Çocuklar için kullanılabilir olmayan ürünleri çocuklara kullandırtmamak ve tahriş olmuş cilde koruyucu krem sürmemek en önemli detaylardır. Kullanım ise güneşe maruz kalmadan en az 15 dakika önce, kuru cilt üzerine gerçekleştirilmelidir. Günde en az 2 – 3 defa cilt koruyucu güneş kremi uygulanmalıdır. Sürekli açık havada bulunanlar, 2 saatte 1 defa krem tazeleyebilir.

Koruyucu Güneş Kremleri Kullanmak Şart Mıdır? Güneş Kremi Kullanılmazsa Ne Olur?

Güneş kreminin neden kullanılması gerektiğini anlamak istiyorsanız, ürünün işlevleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Güneş ışınlarının dik açıyla yeryüzüne ulaştığı öğle vakitleri, bu kremleri kullanmak açısından en önemli sayılabilecek zaman dilimleridir. Eğer cilt bakımınızı ve sağlığınızı önemsemez, yaz ve bahar günlerinde cildiniz korunmasız şekilde dolaşırsanız, yaşayabileceğiniz problemler şöyledir:

  1. Cilt yüzeyinde aşırı yağ salgılanmaya başlar. Yüksek korumalı güneş kremi kullanmayıp açık havada uzun zaman geçirmek gözeneklerde tıkanmaya sebep olabilir. Sebebi tam olarak bilinemeyen siyah noktalar ve akneler bu sebeple ortaya çıkar.
  2. Yüksek sıcaklığa maruz kalan deri katmanlarında fonksiyonel bozukluklar görülür. Pigmentlerde meydana gelen değişimler, birbirinden farklı cilt lekelerinin oluşmasına yol açabilir.
  3. Belli bir süre sonra kendiliğinden geçmesi mümkün olan küçük lekeler dışında, inatçı güneş yanıkları gözlemlenebilir.

Güneş Kremleri Hangi Aktif Maddelerden Meydana Gelir?  

Koruyucu güneş kremleri ağırlıklı olarak E vitamini, Allantoin ve Panthenol maddelerine sahiptir. Bu maddeler cilt yüzeyinin beslenmesini sağlarken özel Lumiskin bileşenleri ise cilt lekelerinin oluşmasına engel olur. Ürün çeşidine göre farklılık gösterebilen onlarca içerik maddesi, güneş kremlerinin etki mekanizmasını güçlendirir.

Jeuvenile Güneş Kremleri Neden Kullanılmalıdır?

Her kullanıcı, sahip olduğu kişisel ihtiyaç detaylarına göre birbirinden farklı ürünler tercih edebilir. En iyi yüksek korumalı güneş kremi hakkında araştırma yapan ve doğru ürünü kullanmak isteyenler, Jeuvenile’in krem seçeneklerine göz atabilir. Ürünlerimizi tercih etmeniz durumunda zararlı UV ışınlarından korunabilmeniz ve cilt hücrelerinize sıkılık kazandırmanız mümkün olacaktır.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER