Yeni Malatyaspor’da Gevrek yönetimine istifa çağrısı

Yeni Malatyaspor’da Gevrek yönetimine istifa çağrısı

Yeni Malatyaspor’da Gevrek yönetimine istifa çağrısı

Yeni Malatyaspor’da geçen sezon ligde arka arkaya kötü sonuçlar alınması ve kulübün ekonomik olarak dar boğaza girmesinin sorumlusu olarak Başkan Adil Gevrek’in gösteriliyor ve kulüp adım adım kongreye gidiyor.

Geçen sezon 16. olarak küme düşen Yeni Malatyaspor’a koronavirüs salgınının ardından ligden düşmenin kaldırılmasıyla yeniden Süper Lig’de mücadele etme hakkı verildi ama bu suların durulmasına yetmedi.

Ligde geçen sezon arka arkaya alınan kötü sonuçlar, ekonomik açıdan kulübün darboğaza girmesi, borçların ödenmesi için kulübe ait araçların satılması ve oyuncuların alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek sözleşmelerini feshetmesi sorumlusu olarak Başkan Adil Gevrek gösterilirken, yaptıkları hamlelerde hatalı olduklarını kabul eden Başkan Gevrek’in koltuğu sallanmaya devam ediyor.

2020 yılında ligde sadece 2 galibiyet görebildi

Yeni Malatyaspor’da 2019-2020 sezonu hayal kırıklığıyla geçti. Bu sezon ligin ilk haftasında ise Fatih Karagümrük’e karşı 3-0 mağlup oldu. Malatya temsilcisi, 2. haftada ise sahasında Göztepe ile 1-1 berabere kaldı. Geçtiğimiz sezon dahil olmak üzere Süper Lig’de son 13 maçta evinde sadece bir galibiyet alan Malatyaspor, 2020 yılında ligde sadece 2 galibiyet görebildi.

Geçen sezon alınan kötü sonuçlar ve küme düşülmesi, bu sezon ise yeniden Süper Lig’de devam etmesine rağmen zamanında transferlerin yapılamaması camiada büyük tepkiye neden oldu.

Adil Gevrek başkanlığındaki yönetime istifa çağrısı

Malatya’da yerel yöneticiler, milletvekilleri, taraftarlar ve spor kamuoyu sarı kırmızılı takımın gidişatından dolayı büyük endişe duyarken, Adil Gevrek başkanlığındaki yönetim kurulunun istifa etmesi gerektiği yönünde beyanatlar veriliyor.

Başarısızlık çanları sezon öncesinden çalmaya başlamışken, sezon başında Yönetim ve Divan Kurullarında deprem etkisi yaratan istifalar yaşandı. Bunlardan en çarpıcı isimler Divan Kurulu Başkanı Ahmet Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Pilten oldu.

Taraftar grupları ve camia tarafından istenmeyen adam haline gelen Başkan Adil Gevrek, geçtiğimiz sezon sonu da şehrin önde gelenleri tarafından tepki görmüştü.  Kulübün Divan Kurulu tarafından istifaya çağrılan ancak tüm bu eleştirilere ve çağrılara kulak tıkayan Yeni Malatyaspor Başkanı, izlediği transfer politikasıyla da taraftarları çileden çıkardı. Yaşananlarla birlikte Yönetim Kurulu üyesi Erdal Gündüz’ün istifası Adil Gevrek kanadında soğuk duş etkisi yaratmıştı.

Spor kamuoyunda tüm bunlar yaşanırken ligin ilk 2 haftasında denk takımlara karşı kaybedilen puanlar ve Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek’in üzerindeki istifa baskısı iyice artmış gözüküyor.

Başkan Adil Gevrek’in ise bu yaşananlar ile birlikte yakın zamanda kulüpte Mali Kongreyi yapması ve Olağanüstü Genel Kurul kararı alınması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER