Xiaomi OLED Ekranlarını Samsung'dan Tedarik Edecek

Xiaomi OLED Ekranlarını Samsung'dan Tedarik Edecek
OLED ekran sanayisinin dünya genelinde büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Samsung ile LG firmalarının bu alanda birbiri ile olan rekabetleri de üst düzey devam ediyor. Daha önce Xiaomi firmasının OLED ekranlara geçiş planlamasının duyurulması ile Samsung ve LG arasında büyük bir çekişme yaşandı. Xiaomi tarafından bu karmaşa için bir açıklama yayınlandı ve yeni akıllı telefon modellerinde kullanılacak olan OLED ekranların Samsung'dan tedarik edileceği belirtildi.

Xiaomi ile Samsung arasında yapılan anlaşma dahilinde Samsung'un Aralık ayına hazır olmak koşulu ile 1 milyon adet 6 inç boyutunda AMOLED ekran üreteceği açıklandı. Sonrasında 2018 yılının Ocak ayında ise 2.2 milyon adet AMOLED ekranın üretiminin gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi.

OLED ekranlar için aslında Xiaomi'nin LG ile anlaşması bekleniyordu. Hatta LG'den 5.5 inç boyutlarında bükülebilir OLED ekranlar için anlaşmaya çalışan Çinli şirketin üretimin üç ay sonra başlayabilecek olması nedeniyle anlaşmadan geri durduğu öne sürülmüştü.

Samsung OLED Pazarında Tekel Olmaya Aday


Samsung ile LG arasında yaşanan OLED ekran yarışında bir devreyi daha Samsung galip kapatmış oldu. Zira Apple'ın iPhone 8 modeli için de milyonlarca AMOLED ekran üretecek olan Samsung, bu alanda gücünü iyiden iyiye hissettirmeye başladı.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk