Xiaomi Mi 8 kamerasının özelliği nedir?

Xiaomi Mi 8 kamerasının özelliği nedir?

Daha önceden Android 8.1 Oreo tabanlı MIUI 10 sürümünü Mi 8 kullanıcıları ile buluşturan teknoloji devi, şimdi ise 2.1 GB boyutundaki Android 9 Pie tabanlı bu güncelleme ile MIUI 10 arayüzünü dağıtmaya başladı.

Yeni güncelleme ile birlikte Xiaomi Mi 8 kamerası için iki büyük yenilik sunan teknoloji devi, kamera deneyimini en üst seviyelere çıkartmayı hedefliyor.

Android 9.0 Pie tabanlı güncelleme ile kullanıcılara sunulan yeniliklere şöyle bir göz gezdirdiğimizde ise, Xiaomi Mi 8 kamerasındaki en büyük değişiklik 960 fps video kayıt desteği olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önce maksimum 240 fps video kaydı yapabilen Mi 8, artık diğer amiral gemileri gibi 960 fps video kaydı gerçekleştirerek süper ağır çekim videolar sunabiliyor.

Mi 8 kamerası için kullanıma sunulan ikinci önemli yenilik ise süper gece çekimi. Xiaomi Mi Mix 3 ile kullanıcılara doğrudan sunulan bu özellik, şimdi ise Mi 8 serisi için kullanıma sunulmuş durumda.

Bu moddan kısaca bahsedecek olursak, süper gece modu ile çekim yapıldığında 8 fotoğraf çekiliyor. Daha sonrasında ise en iyi renk değerine sahip olanlar birleştirilerek kullanıcıya en iyi fotoğrafın sunulması sağlanıyor.


Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER