Xiaomi Mi 7 Modeli 3D Yüz Tanıma Teknolojisi İle Gelebilir

Xiaomi Mi 7 Modeli 3D Yüz Tanıma Teknolojisi İle Gelebilir

Çinli akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi'nin merakla beklenen Mi 7 modelinin ertelenebileceği düşünülüyor. Öyle ki daha önce iPhone X modeli ile karşımıza çıkan 3D yüz tanıma teknolojisinin de Xiaomi Mi 7 modeline getirileceği ve bu kararın ardından ürünün piyasaya çıkış tarihinin biraz ileriye atılabileceği düşünülüyor.

Şu an için Android işletim sistemi kullanan akıllı telefon modellerinde 3D yüz tanıma teknolojisi kullanılmıyor. Bu özelliğe sahip olacak ilk Android tabanlı modellerin 2018 yılının üçüncü çeyreğine doğru çıkması bekleniyor.

Apple'ın iPhone X modelinde yerini alan bu teknolojinin Android sistemde neden hala kullanılamadığı konusunda bazı soru işaretleri mevcut. Zira Android üzerinde 3D algılama modüllerinde yaşanan bazı sorunların halen daha çözülemediği öne sürülüyor. Tamamen sorunsuz bir sistem sunan iPhone X Oslobet modelinde bilindiği üzere sakal, şapka veya güneş gözlüğü gibi değişikliklerde bile 3D yüz tanıma teknolojisi sorunsuz olarak çalışabiliyor.Android kullanarak 3D yüz tanıma teknolojisini ilk kullanacak markalar Samsung veya Huawei'nin olmayacağı iddia ediliyor. Snapdragon 845 ile güçlendirilmiş olan ve merakla beklenen Xiaomi Mi 7 modelinin 3D yüz tanıma teknolojisi ile birlikte bu yılın ilk yarısında bekleniyordu ancak yaşanan sorunlardan dolayı bu süre üçüncü çeyreğe kayabilir.

Apple'ın akıllı telefon pazarındaki en büyük rakibi Samsung'un ise bu sistemi 2019 yılından önce cihazlarında kullanmayacağı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER