WhatsApp ve Instagram çöktü! İlk açıklama geldi

Milyonlarca kullanıcı, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram ’a yaklaşık 45 dakika giriş yapamadı.Sosyal medyada milyonlarca kullanıcı uygulamalara ulaşamadığını bildirdi.

WhatsApp ve Instagram çöktü! İlk açıklama geldi

Milyonlarca kullanıcı, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram ’a yaklaşık 45 dakika giriş yapamadı.

Sosyal medyada milyonlarca kullanıcı uygulamalara ulaşamadığını bildirdi. Saat 20:25 sıralarında başlayan sorunun ise saat 21:10 sıralarında giderildiği görüldü.

SORUN DÜNYA GENELİNDE YAŞANDI

Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger ’da yaşanan sorun dünya genelindeki kullanıcıları etkiledi.

123 binden fazla kullanıcı, Instagram ile ilgili sorun yaşandığını platforma bildirirken, WhatsApp için 23 binden fazla kullanıcı ve Facebook Messenger için ise 5 binden fazla kullanıcı platformlarla ilgili sorun olduğunu sosyal medya devlerine raporladı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından sorunla ilgili açıklama yaptı.

Sayan, “USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurt dışı kaynaklıdır” dedi.

İlginizi ÇekebilirWhatsApp'dan sohbet yedeklemeleri için şifre hamlesiWhatsApp'dan sohbet yedeklemeleri için şifre hamlesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER