Volkswagen (VW) 3 yeni Tesis Açacak

Volkswagen (VW)  3 yeni  Tesis Açacak
Volkswagen (VW) otomobil firması, Çin'de üç yeni tesis açmak istiyor. Otomobil üreticisinin elektrikli araç konusundaki hamlesi Qingdao, Tianjin ve Foshan'da üç yeni üretim merkezinde somutlaşacak.

Bunun dışında SUV arabalar da, ilgili dergi ve ajansların açıklamalarına göre, yüksek üretim kapasitelerinden yararlanacak. Volkswagen Group China, böylece önümüzdeki yedi veya sekiz yıl içinde 40 yerel üretim elektrikli otomobil modelini piyasaya sürmek istiyor. 2025 yılından itibaren de yılda 1,5 milyon elektrikli araç, üretim bandından çıkacak.
Canlı Bahis
Daha önce yapılan açıklamalarda, Volkswagen ve onun Çin'deki partnerleri, 2022 sonuna değin elektrikli otomobillerin geliştirilmesine ve sürücüsüz araçlara takriben 15 milyar avroluk yatırım yapmak istiyorlar. Ayrıca VW, Sol adı altında yeni bir elektrikli araç markası oluşturdu. Bu marka altındaki otomobiller, Çin piyasası için JAC ortak şirket ile birlikte üretilecek.

Volkswagwn'in en önemli tekil pazarı olan Çin, elektrikli araç konusunda yön verici bir piyasa niteliğinde. Elektrikli araç satın alanlar devletin sübvansiyonlarından yararlanıyor. Bunun dışında hükümet, 2019'dan itibaren geçerli olmak üzere elektrikli otomobil üretimi için %10'luk bir zorunlu kota koyuyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER