Veliefendi’de Özel Yarış… Atların Koşusu Daha Anlamlı Olacak

Veliefendi’de Özel Yarış… Atların Koşusu Daha Anlamlı Olacak

Veliefendi’de Özel Yarış… Atların Koşusu Daha Anlamlı Olacak

Cumartesi günü Veliefendi Hipodromu’nda anlamlı bir koşu gerçekleşecek. Dünya Kadınlar Günü Koşusu’nun gerçekleşeceği Veliefendi Hipodromu’nda günün önemini vurgulamak amacı ile dişi atlar koşturulacak.  Türkiye Jokey Kulübü’nün gerçekleştireceği bu anlamlı yarış, Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak cumartesi akşamı gerçekleştirilecek.

Kadınların toplumdaki önemini vurgulamak amacı ile yapılacak Dünya Kadınlar Günü Koşusu’nda 7 İngiliz safkanı boy gösterecek. koşu cumartesi akşamı saat 20.00’de başlayacak.

Tüm dünyada 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü kapsamında Veliefendi Hipodromu’nda boy gösterecek atlar, toplamda 6. kez kadınlar için koşmuş olacak. Aynı zamanda koşuda üç yaşlı dişi safkan İngiliz tayı da yarışacak. Dünya Kadınlar Günü Koşusu, Veliefendi Hipodromu’nun sentetik pistinde 2000 metre mesafede koşulacak.

Fotoğrafın ile Bilet Kazan

Kadınlar gününe ithafen gerçekleşecek Dünya Kadınlar Günü Koşusu’nda Instagram aracılığı ile bilet kazanabilirsiniz. KadınlarİçinKoşuyoruz etiketi ile bir hipodromda ya da at yarışı izlediğiniz bir fotoğrafını paylaşacak olan kadınlar içerisinden bir kişi 96. Gazi Koşusu için bilet kazanabilecek. Türkiye Jokey Kulübü’nün misafiri olacak şanslı kişi, 26 Haziran 2022 Pazar akşamı İstanbul’da Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek yarışı izleme şansına sahip olacak.

Fotoğraf ile bilet kazanmak için 8 Mart Salı günü saat 23:00’a kadar bir hipodromda ya da at yarışı izlerken çekilen bir fotoğrafınızı #KadınlarİçinKoşuyoruz etiketi ile Instagram’da paylaşmanız yeterli olacak. fotoğrafını bu etiket ile paylaşan kadınlar arasından bir kişi 96. Gazi Koşusu için bilet kazanarak yarışı yerinden izleyebilecek.

TJK’nın Açıklaması

TJK’nın yaptığı açıklamada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel 5 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Dünya Kadınlar Günü koşusunun düzenleneceği açıklandı. Türkiye Jokey Kulübü’nün yaptığı açıklamada bu sene 6.sı düzenlenecek yarışta üç yaşlı dişi safkan İngiliz tayının mücadele edeceği belirtildi. Atların Veliefendi Hipodromu’nun 2000 metrelik sentetik pistinde gerçekleştirileceği de duyuruldu. Koşu kapsamında düzenlenen etkinlikte ise Instagram üzerinden #KadınlarİçinKoşuyoruz etiketi ile hipodromda ya da at yarışı izlerken fotoğrafını paylaşan kadınlar arasından bir kişinin 96. Gazi Koşusu için bilet kazanacağı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER