Uygun fiyatlı DJI Mini 3 Pro

Uygun fiyatlı DJI Mini 3 Pro

Önde gelen drone üreticisi DJI, sadece üst segment için üretim yapmakla kalmayıp bir hobi olarak drone kullananlara da hitap etmeye çalışıyor. Bunu da fiyatı, kendi segmentine uygun olan başlangıç droneları ile yapıyor. Nispeten uygun fiyatlı droneların boy gösterdiği DJI Mini serisinin yeni üyesi DJI Mini 3 Pro, sızdırılan özellikleriyle net olarak karşımızda.

DJI Mini 2’nin de olduğu gibi bu halefin de 250gr ağırlığın altında olacağı biliniyor. Bu sandığınızdan çok daha önemli bir detay, çünkü drone’ların gramajına göre yasalarda farklı maddeler var. DJI Mini 3 Pro, 250 gramın altında olacağı için bir ev kullanıcısının uçurması kanunen daha kolay olacaktır. DJI Mini 2, 242 gram gibi sınıra yakın bir ağırlıkta iken DJI Mini 3 Pro’nun hem bu ağırlıkta olup, hem de daha fazla şey sunmasını bekliyoruz. Sızdırılan videoya göre DJI, ağırlığı sınırda bırakarak 249 gramlık bir drone üretmiş.

Mini olarak nitelendirilen drone’ların genelde pil kapasitesi pek iyi olmaz. Bu neslin de muazzam bir uçuş süresi olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak önceki nesle göre yüzde 10’luk bir artışla 35 dakika uçuş süresinin verilebildiği bilgisi, kesinleşenler arasında. Yeni neslin kapatacağı bir diğer eksik ise ağaç ve engellerden kaçmakla ilgili. Önceki nesilde bununla ilgili bir otomasyon olmadığı için drone’unuz sık sık ağaçlara takılabiliyordu. Bu defa eklenen sensörler sayesinde bu durum büyük oranda ortadan kalkıyor.

DJI’ın bu drone’u 449 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunması bekleniyor. TL’ye çevirdiğimizde ise 6.600 TL civarı bir fiyat ortaya çıkmakta. İşin içine vergiler dahil olduğunda ise fiyatın 10.000 TL bandına kadar geldiğini görebiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER