Ucuz Meyve Fidanından Verim Alınır Mı?

Ucuz Meyve Fidanından Verim Alınır Mı?

Ucuz Meyve Fidanından Verim Alınır Mı?

Uygun fiyatlar ile meyve fidanı da dahil olmak üzere herhangi bir üzün satın almak insanlarda kuşkuya neden olmaktadır. Satın alınan ürün her ne olursa olsun ucuz olduğu için kalitesi bakımından şüphe duyulmakta ve gerekirse daha çok para verilip başka bir ürün alımına gidilmektedir. Durum, meyve fidanları için de bu şekilde düşünülmektedir. Ucuz meyve fidanı dikildiğinde verim alınır mı sorusu, toprağa dikmek için meyve fidanı arayışına giren insanların kafasında sıklıkla dolaşmaktadır. İnsanlar az para verdikleri meyve fidanının kendilerine herhangi bir yarar sağlamayacağını düşünmekte ve bu alım işinden erkenden vazgeçmektedir. İnsanlar tarafından ucuz meyve fidanlarının meyvelerinin GDO içerikli olduğu düşünülmektedir. Bu yanlış düşünce, yetiştirilmek istenen meyvenin orijinal olması durumunu ortadan kaldırmakta insanları yanılgıya sürükleyerek fidan almaktan vazgeçirmektedir.

Meyve fidanı genel olarak tanımlandığında; yetiştirilmek istenen meyveler için satın alınan, kök gövde ve yaprak tarzı kısımları bulanan, yeşil renkteki bitkinin genel adı olarak söylenebilmektedir. Meyve fidanının en sık tercih edilen iki çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler tüplü meyve fidanı ile açık kök meyve fidanı şeklinde olmaktadır. Birbirinden farklı yapı ve özelliklere sahip olan bu iki çeşit fidan da insanlar tarafından sevilmektedir.

Ucuz Tüplü Meyve Fidanı Nedir?

Uygun fiyatlarla satışa sunulan tüplü meyve fidanlarının tanımı; kendinde hazır olarak bulunan köklerinin toprağın içinde ve ambalajlanmış bir şekilde muhafaza edildiği fidan türleri şeklinde bilinmektedir. Bu fidan türü, yılın sadece belli bir dönemi değil istenilen her dönem, dört mevsim on iki ay boyunca istenilen herhangi bir konuma dikilmesi mümkün olan fidan türüdür. Bahsedilen tüplü meyve fidanlarının boy uzunlukları poşetli olduklarından ötürü açık köklü fidan türüne göre daha kısa bir görünüme sahip olmaktadır. Ancak bu durum tamamen geçici bir durum olarak ifade edilebilmektedir. Toprağa dikildikten hemen sonra gözlemlenmeye başlanan tüplü meyve fidanları, açık köklü meyve fidanı ile aynı boya gelmekte ve tüplü meyve fidanları kendini sonraki dönemlerde iyice toparlamaktadır. Bazı zamanlarda ise uzun yollarda taşınma işlemi sırasında oluşan ısı değişimi yüzünden tüplü meyve fidanları biraz solgun görünebilmekte ve renkleri daha açık olabilmektedir. Fakat oluşan bu durum tüplü meyve fidanlarının dikiminden hemen sonra tamamen ortadan kaybolur.

Ucuz Açık Kök Meyve Fidanı Nedir?

Açık kök meyve fidanı adı ile bilinen fidan türü yapı bakımından diğer fidanlardan farklı bir yapıya sahiptir. Yılın her ayı dikim işlemi yapılamayan açık kök meyve fidanlarının dikim işlemi, yalnızca ekim ve mart ayları arasında gerçekleştirilebilmektedir. Bu fidanın sevdiği mevsim daha çok kış mevsimi olmaktadır.

Siz de içinizden meyve fidanı satın al diye geçiriyorsanız açık kök meyve fidanı, tüplü meyve fidanı ya da diğer çeşit fidanlarımızdan tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için irtibat numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

fidancılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER