ÜÇ HARFLİLER: ADAK FİLMİNİN BASIN GÖSTERİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

18 Ocak’ta vizyona girecek olan korkunun ustası Alper Mestçi’nin yönettiği  Üç Harfliler: Adak filminin basın gösterimi Kanyon Cinemaximum’da gerçekleştirildi. Yoğun bir ilginin olduğu gösterime filmin oyuncuları ve yapım ekibi de katıldı. 10. korku filminin ilk gösterimi 50. yaş gününe denk gelen Alper Mestçi’nin, filmin oyuncularının hazırladığı sürprizle getirilen pastayla birlikte, doğum günü kutlandı.

ÜÇ HARFLİLER: ADAK FİLMİNİN BASIN GÖSTERİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gösterimin ardından soruları yanıtlayan oyuncular  “Filmimizin ilk gösterimde Alper Mestçi’nin 50. yaşını kutlarken günün sürprizinin doğum günü pastası olması gerekiyordu ama filmi izledikten sonra, oynamış olmamıza rağmen, hala titriyoruz. Yapılan kurgu, ses tasarımı ve görüntü efektleriyle birlikte inanılmaz korkunç dakikalar yaşadık. Bu yaşadığımız korku, doğum günü sürprizine ağır bastı diyebiliriz. Biz ona sürpriz yapalım derken, yaşattığı korku dolu 91 dakikayla o bize sürpriz yaptı” dediler.

Yapımcılığını TME Films ve Muhteşem Film’in ortak üstlendiği Üç Harfliler: Adak’ın senaristi de yönetmen Alper Mestçi.  Büyük bir merakla beklenen filmin oyuncu kadrosunda ise Ramazan Demir, Ceren Yılmaz, Ejder Özkarslıgil, Simge Uluer,  Hatice İrkin, Ali Aydoğan, Begüm Koyçiç ve Cavit Özer gibi isimler yer alıyor.

Üç Harfliler: Adak 300’den fazla salon sayısıyla bu Cuma vizyonda.

Üç Harfliler: Adak filminin özeti

Salih arkadaşı Metin ile avlanmaya gittikleri ormanda tüfekle vurularak ağır yaralanır. Beyninde saçma taneleri ile yaşamak zorunda kalan Salih'in iyileşmek için hem maddi hem de manevi yardıma ihtiyacı vardır. İlk başta Salih'e her türlü yardımı yapacağını söyleyen Metin bir süre sonra Salih'i çaresiz bir şekilde annesiyle yapayalnız bırakarak Salih'in kız arkadaşı Şermin'le nişanlanır. Metin’in eski nişanlısı Arzu bu yaşananlara bir anlam veremez. Metin'in neden böyle davrandığını çözmeye çalışırken Salih ve tekinsiz bir kadın olan annesi Türkan’ı ziyarete gider.

Gerçek bir olaydan filme uyarlanan Üç Harfliler: Adak, Salih Y.’nin anlattıkları doğrultusunda çekilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER