Twitter Lite Android Uygulaması Test Ediliyor

Twitter Lite Android Uygulaması Test Ediliyor

Twitter bugün Amerika dışındaki aylık aktif kullanıcı sayısını neredeyse 4 kat arttırdı ve bu hafta da rakamları daha da ileri taşımak için sessiz sedasız yeni bir uygulama çıkardı. Sosyal medya devi şu sıralar Twitter Lite adlı bir Android uygulamasını test ediyor ve amaç da daha az veri tüketilip, daha hızlı çalışmasını sağlamak.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Twitter’dan da bir doğrulama gelirken, şu anda Filipinler bölgesine özel olarak test edildiği duyuruldu. Ayrıca bunun için Google Play Store’da Android 5.0 ve üstü işletim sistemlerinde çalışan bir özel uygulama da yayınlandı. Uygulamada hem İngilizce, hem Showbahis Filipince desteği var ve 2G ile 3G hücresel verilerde de çalışıyor.

Twitter Lite Türkiye’ye Gelir mi?


Twitter sözcüsü de Twitter Lite uygulamasının amacının platformun kullanılırlığını arttırmak olduğunu söylerken, Filipinler’de mobil ağların yavaş, veri planlarının da pahalı olduğu bilgisine yer verildi.

Açıkçası, görünüşe göre yeni Twitter uygulaması internetin epey yavaş olduğu bölgelerde sunulacak. Filipinler bunun ilk örneği olurken, Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz meçhul. Ülkemizde sorunsuz olarak 4.5G mobil internet hızı mevcutken, muhtemelen Twitter Lite uygulaması için firma ekstra efor sarf etmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER