Twitter ’da paylaştığınız yanlış aşılanma bilgileri başınıza bela olabilir

Sosyal medya platformları arasında en popülerlerinden biri olan Twitter, hafta başında yaptığı açıklamada COVID-19 aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler paylaşan tweet ’leri etiketlemeye başlayacağını duyurdu.

Twitter ’da paylaştığınız yanlış aşılanma bilgileri başınıza bela olabilir

Sosyal medya platformları arasında en popülerlerinden biri olan Twitter, hafta başında yaptığı açıklamada COVID-19 aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler paylaşan tweet ’leri etiketlemeye başlayacağını duyurdu. Etiketler, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri gibi resmi kurumlardan alınan ilgili bilgilere bağlantılar içerecek.

Yeni etiketler Facebook'un yanlış bilgilendirme önlemlerine ve Twitter ’ın salgının başlarında uygulamaya başladığı eylemlere benziyor. Yanıltıcı tweetlerin altında, resmi kaynaklardan veya Twitter ’ın kurallarından gelen bilgilerle bağlantılar içeren metinler olarak görünürler.

Twitter, COVID-19 yanıltıcı bilgi politikasında etiketleme için belirli kriterlere sahip. Ancak genel olarak şirket, beş yanlış veya yanıltıcı bilgi kategorisini hedefler:

-Virüsün doğası hakkında yanlış bilgiTedavilerin etkinliği ve önleyici tedbirler hakkında yanlış bilgiSağlık tavsiyeleri ile bağlantılı olarak düzenlemeler, kısıtlamalar ve muafiyetler hakkında yanlış bilgiVirüsün yaygınlığı ve enfeksiyon veya ölüm riski hakkında yanlış bilgiYanıltıcı bağlantılar (örneğin, bir doktor veya halk sağlığı görevlisi olduğunu iddia etmek)

Etiket eklemek, Twitter ’ın 2020 seçimleri sırasında kullandığı yanlış bilgilerle savaşmak için daha büyük stratejinin bir parçası oldu ve politikacıların tweetlerine yanlış bilgiler eklediklerinde etiketler ekledi.

Twitter ’ın farklı sayıda ihtar için verdiği çeşitli cezaları aşağıda görebilirsiniz:

Tek ihtar: hesap düzeyinde işlem yok
İki ihtar: 12 saatlik hesap kilidi
Üç ihtar: 12 saatlik hesap kilidi
Dört ihtar: 7 günlük hesap kilidi
Beş veya daha fazla vuruş: kalıcı uzaklaştırma

İlginizi ÇekebilirTwitter'dan Bakan Soylu'nun iki paylaşımına daha uyarıTwitter'dan Bakan Soylu'nun iki paylaşımına daha uyarı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk