Türk YouTuber MervanT Kaçakçılık Suçundan Göz Altına Alındı!

Türk YouTuber MervanT Kaçakçılık Suçundan Göz Altına Alındı!
Ünlü Türk YouTuber Mervan Tepelioğlu kaçakçılık suçu sebebi ile göz altına alındı!

Geçtiğimiz günlerde 200 bin liralık arabayı 45 bin TL’ye almak isimli bir video hazırlayan Mervan Tepelioğlu Gürcistan’dan aldığı araba ile ilgili ülkemizde bir video hazırladı. Yaklaşık 1,5 milyon izleyici tarafından izlenen video Gümrük Muhafaza Müdürlüğü tarafından incelemeye alındı. Videoda satın aldığı aracı Türkiye’ye nasıl getirdiğini açıklayan Mervan’ın aracına Gümrük Müdürlüğü tarafından el konuldu ve daha sonra ünlü YouTuber tutuklandı.

Gözaltında ifadesi alınan Tepelioğlu yaptığı açıklamalarda, Trabzon’daki bir seyahatinde Gürcistan’da araçların oldukça ucuz olduğu Tombala öğrendiğini ve daha sonra Gürcistan’a gittiğini açıkladı. Gürcistan’da galerisi bulunan Murat Katemi ile tanışan genç YouTuber konu ile ilgili bir video çekerek Türkiye’ye döndüğünü açıkladı.

Mervan Tepelioğlu Tutuklandı!


MervanT

Aracı Türkiye’ye tam olarak nasıl soktuğu şu sözlerle ifade eden genç YouTuber, “Araba için Gürcistan’da düzenlenmiş ruhsat belgem bulunuyor. Arabayı 2 Şubat tarihinde Batum’da Murat Katemi aracılığıyla bir Türk vatandaşından satın aldım. Murat Katemi işlemlerin usule uygun olduğunu belirterek alabileceğimi belirtti” dedi. Özet olarak aracı alırken gümrük boyutunu düşünmeden aracı satın alarak Türkiye’ye getiren Mervan Tepelioğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonrası ünlü YouTuber’a dava açılıp açılmayacağı belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 20:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER