TSK Personeli İçin Emniyetli Telefonlar Geliyor!

TSK Personeli İçin Emniyetli Telefonlar Geliyor!

Anadolu Ajansının haberine göre askerlerimizin harekatlarda ve üst düzey görevler sırasında emniyetli iletişimi sağlamak amacıyla “Emniyetli Cep Telefonu Projesi” üzerinde çalışılıyor. Suriye’ye bağlı Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nı başarılı bir şekilde yürüten Türk Silahlı Kuvvetlerinin daha güçlü bir hal gelmesi amacıyla yürütülen birçok projeden bir tanesi olan emniyetli cep telefonu ile personeller anlık mesajlaşma, görüntülü-sesli görüşme ve konum paylaşma gibi birçok iletişimi güvenli bir şekilde yapması hedefleniyor.

Emniyetli Telefonda Yerli Haberleşme Uygulaması Kullanılacak!


TSK Telefon

Betvole />
Türk mühendisler tarafından geliştirilecek olan telefonda yerli haberleşme uygulamasının kullanılacağı belirtiliyor. Birçok kişiye göre bu uygulamanın PTT Messenger olacağı tahmin ediliyor. Yüksek güvenliğe sahip telefonların ilk olarak Zeytin Dalı Harekatı ve benzeri sıcak çatışmanın olduğu hassas bölgelerde görev yapan askerlere dağılacağı belirtildi.

Emniyetli telefonun ardından Türk mühendisler tarafından “Emniyetli Uydu Telefonu” projesi de hayata geçirilecek. Oldukça geniş bir kapsama alanına sahip uydu telefonlarının yine muharebe ortamlarındaki askerlere temin edilmesi bekleniyor.

Her iki projenin tam olarak hangi tarihte hayata geçeceği açıklanmadı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER