Touch ID Teknolojisi Tarih Oluyor

Touch ID Teknolojisi Tarih Oluyor

Apple'ın tedarik firmalarından gelen bilgilere göre gelecek iPhone ve iPad modellerinde Touch ID yerine Face ID kullanılacak.

Firmanın bu yıl üç farklı iPhone modelini daha piyasaya süreceği iddia edildi. Apple'a yakınlığıyla bilinen KGI analisti Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan bu iddia ile birlikte gelecek olan bu modellerin Face ID özelliğine sahip olacağı üzerinde de duruyor.

Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan bu iddia önceki gün yayınlanan tedarik zinciri raporlarında doğrulandı. Rapora göre Apple, bu yıl piyasaya süreceği iPhone modellerinde kullanacağı 3D algılama teknolojisi için iki Çin firması ile anlaştığı ortaya çıktı. Bu firmalardan birisinin LG Innotek olduğu üzerinde duruluyor. Bir süre önce Pokerklas LG tarafından yapılan açıklamada mobil cihaz teknolojileri için kamera modüllerine 800 milyon dolar yatırım yapacağını belirtmişti. Bu yatırımın Apple'ın ürün tedariki için olması bekleniyor.

Apple'ın anlaştığı diğer Çin firmasının ise yarı iletken maddeler üreten popüler bir firma olduğu iddia ediliyor.

Bloomberg kaynaklı habere göre ise gelecek iPad Pro modelinde de Face ID kullanılacak. iOS 11.3 modelinin son betasında bu iddiayı doğrulayan kodlar ortaya çıkmıştı.

Gerek firmaya yakın kaynaklar gerekse de pazarı elinde tutan büyük firmalar tarafından duyurulan bilgilere göre Apple artık Touch ID sistemini tamamen tarihe gömmeye odaklanmış.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER