Tizen 3.0 Sürümüne Güncellenen Gear S3'ün Pil Ömrü Azaldı

Tizen 3.0 Sürümüne Güncellenen Gear S3'ün Pil Ömrü Azaldı

Samsung'un popüler akıllı saat modellerinden Gear S3 bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Tizen 3.0 güncellemesi almış ve bu güncellemenin detaylarında pil ömrü dahil birçok konuda iyileştirmeler yapıldığı belirtilmişti. Ancak kullanıcı geri bildirimleri ile birlikte gelen raporlar bu durumun tam aksini söylüyor. İşte detaylar..

Güney Koreli teknoloji temsilcisi Samsung'un Gear S3 modeli güncelleme aldığı Tizen 3.0 ile birlikte tam 40 güne kadar batarya süresini kullanıcılarına vaadetmişti. Böylece bir akıllı saat modelinde hemen hemen en yüksek bekleme süresine ulaşması beklenen Gear S3 ile Neyine ilgili yeni raporlar bu durumu pek doğrulamıyor. Hatta iddialara göre iyileşmesi gereken pil ömrü daha da gerilere gitmiş durumda.

Durumla ilgili firmadan resmi bir açıklama gelmedi. Gear S3 ile ilgili batarya durumu söylentiden ibaret olabilir dense de pil durumunun negatif etkilediği cihaz sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Bununla birlikte Tizen 3.0 işletim sistemine güncellenen Gear S3 modelleri ile ilgili yaşanan tek sıkıntı pil ömründen ibaret değil. Özelleştirilebilir saat arayüzlerinde de bazı sorunlar yaşandığı ifade edilirken bu sorunun çözümü için birçok cihaz kullanıcısı akıllı saatlerini fabrika ayarlarına döndürme yöntemini seçtikleri iddia edildi.

Tizen 3.0 güncellemesi ile ilgili yaşanan bu sorunların yaygınlaşması durumunda Samsung'un geniş kapsamlı bir güncelleme yayınlama olasılığı çok yüksek.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER