Tişört Tasarla

Tişört Tasarla

Günümüzde artık insanlar sıradan eşyalardan nesnelerden ya da giysilerden bıkmış durumdadır. Sürekli yeni arayışlar ve keşifler peşindeler, zaten insanlığa teknoloji açısından çığır açtıran da bu arayışlardır. Artık sadece ev araba ya da mobilya eşyasında yeniliğe gidilmemektedir. İnsanlar giyindikleri elbiseler ve taktıkları takılarda da kendi tarzlarını oluşturmanın peşindeler. Tişört baskı ile kendine ait tişört tasarla hikâyemizde böyle başlamış oldu.

İnsanlar artık sevdiklerine sıradanlaşmış, klasik hediyeler yerine daha farklı daha sıra dışı hediyeler vermenin arayışı içerisine girdiler. Tişörtlerin hayatımızdaki yeri yadsınamaz, fakat sıradan klasik desenli tişörtler yerine istenilen tasarıma sahip tişört baskı çeşitleri hediye etmenin en güzel olduğu kanaatine ulaşılmıştır.

Bu işlem için birçok yöntem ve teknik kullanılabilmektedir. Tabi ki bu tekniklerden siz kendinize en uygun olanını ve baskı yönünden de sizin için kaliteli olanını seçmeniz gerekmektedir. Bu şu açıdan önemlidir, tişörtlerin kalitesi ve baskı tekniğinin iyi bir şekilde yapılmış olması tişörtlerin kullanım süresini etkilemektedir. Tişört baskı yaptıracaksak eğer kaliteli bir baskı yöntemi ve kaliteli bir kumaş seçmeliyiz. Yaptığımız doğru seçim sonucunda tişörtlerimiz defalarca yıkansa da kalitesini korumuş olacaktır. Bu açıdan bazı kaliteli baskı çeşitleri mevcuttur bunlar; transfer, flock, emprime, dijital, süblime ve pistole gibi baskı çeşitleridir. Bunlardan birkaç tanesine değinmekte fayda var.

Bunlardan dijital baskı hemen hemen her çeşit ve her kalitede ki kumaşa yapılabilen bir baskı türüdür. Bu teknikte kalıp çıkarma gibi işlerle uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Bütün baskılar tek makineden yapılmaktadır. Dijital baskı türünde istediğiniz tişört tasarla işlemini gerçekleştirebilir ve her tür rengi rahatlıkla elde edebilirsiniz. En ufak detaylar bile en rahat biçimde gözükür.

Transfer baskı ise teknik olarak süblime baskıya oldukça benzemektedir. Lakin bu baskı türü diğerine göre daha fazla rağbet görmektedir. Çünkü süblime sadece polyester kumaşa uygulanabilirken, transfer baskı her tür kumaşa rahatlıkla uygulanabilir.

Flock baskı türü ise içlerinde en zahmetli olanıdır, çünkü oldukça fazla el emeği işçiliği içermektedir. İstediğimiz desen hedef kumaşın üzerine ince lif parçalarının yapıştırılması ve preslenmesi ile elde edilmektedir.

Tişört tasarla işlemi yaparken daha kaliteli ve iyi bir sonuç alabilmek için öncelikli olarak kaliteli bir kumaş türü seçilmelidir. Çünkü seçmiş olduğunuz kumaş türü tişört baskınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Yine bununla birlikte seçtiğimiz kumaşa uygun baskı türünü de doğru belirlemek gerekmektedir. Bunun içinde bu alanda uzman kişilerin görüşüne başvurulması en doğrusu olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER