Tim Cook: iOS ve macOS İşletim Sistemlerinin Birleşmesini Beklemeyin!

Tim Cook: iOS ve macOS İşletim Sistemlerinin Birleşmesini Beklemeyin!

Bir süredir gündemde yer tutan Apple'ın işletim sistemleri iOS ve macOS platformlarının birleşeceği iddialarına şirketin CEO görevini üstlenen Tim Cook'tan yanıt geldi.

Apple'ın kullanıcı odaklı bir şirket olduğuna dikkat çeken Tim Cook, herşeyi para odaklı düşünmediklerini belirtirken kendilerinin daha fazla para kazanma arzusuyla kullanıcıları mutsuz edemeyeceklerinin altını çizdi. iOS ve macOS işletim sistemlerinin birleşmesi konusunda net cümleler kullanan Cook, böyle bir birleşmenin Apple'a avantaj sağlayabileceğini ancak kullanıcı açısından birçok olumsuz durumu beraberinde getirebileceğini ifade etti.

Tüm bu nedenlerden dolayı iOS ve macOS sistemlerinin kendi yollarına tam bağımsız olarak devam edeceğini aktaran Tim Cook, bir süredir gündemi meşgul eden iddiaları da yanıtlamış oldu.
Klasbahis

Peki iOS ve macOS işletim sistemlerinin birleşeceği iddiaları nasıl alevlendi?


Cupertino merkezli teknoloji devi ile ilgili yaklaşık bir yıl önce ortaya atılan iddialara göre mobil işletim sistemi iOS ile PC işletim sistemi macOS sistemlerini birleştirmeyi düşündüğü öne sürülmüştü. Bu birleşmenin 2018 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşeceği bu iddiaların arasında bulunuyordu.Apple'ın CEO'su Tim Cook'un açıklamalarıyla birlikte iOS ve macOS sistemlerinin birleşmesi fikri tamamen rafa kaldırılmış görünüyor. Böyle bir birleşme gerçekleşseydi iPhone ve iPad modellerinde kullanılan tüm uygulamalar macOS işletim sistemini kullanan MacBook modellerinde de kullanılabilecekti. İlk bakışta kullanıcılar için epeyce olumlu gibi görünen bu durum aslında performans anlamında uzun vadede bazı sorunları ortaya çıkarabilirdi.

Nihayetinde macOS ve iOS sistemlerinin kendilerince bağımsız olarak yollarına devam etmelerini TeknoSayfa ekibi olarak doğru bir adım olarak görüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER