TikTok, kullanıcı bilgilerini toplayacağının işaretini verdi

ByteDance’in dünya çapında meşhur uygulaması güvenlik sözleşmesine eklediği yeni maddede ABD yasalarında tanımlandığı şekilde biyometrik tanımlayıcılar ve biyometrik bilgileri toplayabileceğini, yasaların gerektirdiği durumlarda bu tür bir toplama öncesinde kullanıcıların.

TikTok, kullanıcı bilgilerini toplayacağının işaretini verdi

ByteDance’in dünya çapında meşhur uygulaması güvenlik sözleşmesine eklediği yeni maddede ABD yasalarında tanımlandığı şekilde biyometrik tanımlayıcılar ve biyometrik bilgileri toplayabileceğini, yasaların gerektirdiği durumlarda bu tür bir toplama öncesinde kullanıcılarından gerekli izinleri isteyeceğini belirtti.

Şirket, henüz bu verilere neden ihtiyaç duyacağını veya kullanıcıların iznini nasıl isteyeceğini açıklamadı.

TechCrunch’ın haberine göre, yalnızca birkaç ABD eyaleti şu anda biyometrik gizlilik yasalarına sahip. TikTok’un yalnızca bu eyaletlerdeki kullanıcılardan izin isteyip istemediği ise bilinmiyor.

TikTok yaptığı bu değişiklikle, yüz ve ses izleri ile birlikte kullanıcılar tarafından uygulamaya yüklenen her şeyden veri toplayabilir. Uygulama, biyometrik veri toplama planları hakkında henüz daha fazla bilgi paylaşmadı.

İlginizi ÇekebilirTikTok'a milyar euroluk davaTikTok'a milyar euroluk davaİlginizi ÇekebilirTikTok'a dava: 13 yaş altı çocukların verilerini paylaştıTikTok'a dava: 13 yaş altı çocukların verilerini paylaştıİlginizi ÇekebilirTikTok gizlilik ihlali için 92 milyon dolar ödeyecekTikTok gizlilik ihlali için 92 milyon dolar ödeyecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER