Tıkanıklık ve Kanal Açma Makinesi

Tıkanıklık ve Kanal Açma Makinesi

Tıkanıklık ve Kanal Açma Makinesi

                                            

Kanal ve tıkanıklık açma makinaları 2000’li yılların başında ülkemize ithal yollardan giriş yapmış ve bu sektörde hizmet veren firmaların kullanımına sunulmuştur.  Gelişen bu teknolojik ürünler, hem kullanım kolaylığı sunmuş, hem de zaman ve paradan tasarruf sağlamıştır. Bu makineler sayesinde insanlar fayansları, betonları kırmak ile uğraşmadan doğrudan boruya etki ederek tıkanıklıkları açabilme imkanına sahip olmuşlardır. Kanal ve tıkanıklık açma makinaları yıl geçtikçe, üreticiler tarafından geliştirilmiş, yeni cihazlar üretilmiştir. Bu cihazlardan bir tanesi de tıkanıklık görüntüleme kameralarıdır. Bu kameralar sayesinde, nerede tıkanıklık var, tıkanıklığın boyutu ne kadar gibi sorular kolayca cevaba ulaşmış, boru iç yüzeyleri kolayca izlenebilir hale gelmiştir. Hemen bunun ardından kullanılan kanal ve tıkanıklık açma makinaları kullanılarak, herhangi bir kırım ve kazım işlemi olmadan kolay bir şekilde tıkanıklıkların açılması mümkün hale getirilmiştir. Müşteri taleplerinin arzu edildiği gibi karşılanması hem firmalar hem de müşteri memnuniyeti açısından önemli bir yere sahiptir. Sor ve zahmetli olan kanal ve tıkanıklık sorunlarının kolay ve pratik çözümlere ulaşması, milli ekonomi açısından da büyük fazda sağlamış, belediyelerin de iş yükünü hafifletmiştir. 

Peki nasıl çalışıyor?

Kanal ve tıkanıklık açma makinalarının kullanımı gayet kolay ve pratik. 220W elektrik ile kullanım kolaylığı sağlayan bu makinalar, kompakt bir yapıya sahip ve birçok olumsuz şartlarda çalışmaya olanak sağlıyor. 16-22 mm çelik yayların ucuna uygun parçalayıcı başlıklar takılıyor ve servomotor yardımıyla belirtilen devirde çevrilerek borularda ilerleme sağlıyor. 90 derece dönüşlerde bile borulara hasar vermeden geçebilen bu yaylar, tıkanıklığın olduğu bölgeye nüfuz ederek itme ve ya sarma yöntemi uyguluyor. Böylelikle tıkanıklığın açılmasına yarıyor ve sorunu ortadan kaldırıyor. Bu ürün kanal açma makinesi olarak oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı bir üründür. Makine ucu ve tıkanıklığı giderme yöntemi makineden makineye göre değişse de genel olarak mantığı bu şekilde oluyor.

Tıkanıklık Açma Makinalarını kimler kullanabilir

Tıkanıklık Açma makinaları genel olarak firmalar için üretilse de, bu makinaların kişisel kullanıma uygun boyutları da mevcuttur. Sizde bu makinalardan bir tanesini satın alarak, kendi arıza ve sıkıntılarınızı çözebilir, hem zamandan hem de masraftan tasarruf edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.buyukhanmakina.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk