Texture'ın Windows Uygulaması Kapatılıyor

Texture'ın Windows Uygulaması Kapatılıyor

Geçtiğimiz aylarda Apple tarafından satın alınan ve “Dergilerin Netflix’i” olarak bilinen Texture’ın Windows uygulaması 30 Haziran itibariyle kapatılıyor. 

İçerik sağlayıcısı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve çalışmalarına hız kazandıran Apple geçtiğimiz aylarda “Dergilerin Netflix’i” olarak bilinen Texture şirketi satın almıştı. Sektördeki elini Texture ile güçlendiren Apple bu satın alımın ardından dikkat çekici bir karar aldı. Alınan karara göre Apple Texture’ın Windows uygulamasının 30 Haziran itibariyle kapatılacağını açıkladı. 

Texture’ın Windows uygulamasının neden kapatılacağı yönünde Betsmove herhangi bir bilgi verilmezken Texture abonelerine gönderilen e-posta gönderisinde Texture’ın 30 Haziran itibariyle Microsoft Mapaza’dan kaldırılacağı açıklandı. Gönderilen e-postada Texture’a erişimin Amazon Fire, Android ve iOS kullancılarının uygulama üzerinden erişime devam edebilecekleri bildirildi. 

Bilindiği gibi Apple bu tarz hamleleri daha önce de pek çok kez yapmıştı. 2013 yılının Temmuz ayında satın aldığı navigasyon uygulaması HopStop’un Windows sürümünü birkaç gün içerisinde kapatan Apple’ın bu hamlesi kullanıcılar tarafından da geçerli bulunmuştu. 

Texture’ın internet sitesinde Windows uygulamalarının kapatılmasının platformun daha iyi çalışması için gerekli olduğu bildirildi. Uzun süredir Windows platformu tarafında güncellenmeyen uygulama kullanıcılar tarafından da kötü yorumlar alıyordu. 

Apple’ın Texture uygulamasını yeniden Windows kullanıcılarının hizmetine sunup sunmayacağı ise bilinmiyor. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER