Tesla ve SpaceX Firmaları Facebook Hesaplarını Kapattı

Tesla ve SpaceX Firmaları Facebook Hesaplarını Kapattı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Facebook skandalının ardından sosyal medya devine karşı yürütülen kampanyalarla birlikte şirketin gün geçtikçe kan kaybettiği gözleniyor. Londra merkezli bir analiz şirketinin açığa çıkardığı skandala göre Facebook'un yaklaşık 50 milyon ABD'li kullanıcısının kişisel bilgilerini izinsiz olarak topladığı ortaya çıkarılmıştı. Bu durum karşısında sosyal medyada hızlı bir şekilde "Facebook'u Silin" kampanyası başlatılmış ve bu kampanyaya büyük şirketler de katılmıştı.

Popüler sosyal medya sitesi Facebook'a karşı yürütülen kampanyalara, şirketin sonradan satın aldığı WhatsApp uygulamasının kurucusu Queenbet da katılmıştı. #deletefacebook etiketi ile başlayan kampanyaya bir destekte Elon Musk'tan geldi.

Elon Musk kişisel Twitter hesabından paylaştığı tweette #deletefacebook kampanyasına destek verdiğini açıklamasından sonra kendisine takipçilerinden yoğun şekilde baskı gelmişti. Bu baskılar sonrasında Elon Musk, Facebook üzerinde 2.6 milyondan fazla takipçisi bulunan SpaceX ve Tesla'ya ait resmi hesapları kapattı.

https://twitter.com/elonmusk/status/977209817012977665

Yaşanan skandalın ardından Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, yaşanan bu durumun hata olduğunu belirtmiş ve ileride de bu tür olayların gerçekleşmemesinden emin olunması gerektiğini ifade etmişti. Zuckerberg açıklamalarının devamında çok üzgün olduğunu ve insanların verilerini korumak gibi bir sorumlulukları olduğunu açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER