Tesla şartları zorluyor

Tesla şartları zorluyor

Elektrikli otomobillerin son yıllarda popüler olmasıyla birlikte Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, bu alanda en gözde şirketler arasında yerini alıyor. Birçok kez geri çağırmalarla sıkıntı yaşayan şirket, her sektörde olduğu gibi koronavirüsten de nasibini almıştı.

Koronavirüs salgını her ne kadar tüm dünyada etkisini azaltmış gibi görünse de Çin’de bir süre önce yeniden artış göstermeye başlamıştı. Bu konuda sert kurallarıyla bilinen Çin, geçtiğimiz haftalarda Tesla’nın Giga Şangay fabrikasında kapanmasına karar vermişti.

Fabrikada 3 hafta boyunca yaşanan kapanma, doğal olarak tedarik zincirlerine neden oldu. Giga Şangay’da günde yaklaşık 2 bin adet otomobil üretimi gerçekleştiriliyordu. Hal böyle olunca kapalı kalan günlerde oluşan büyük boşluk için şirketin yeni bir planı var. Tesla, Kapalı döngü olarak adlandırılan çalışma sistemine geçmek için girişimlerine başladı.

Öte yandan kapalı döngü çalışma sisteminin ayrıntıları da açıklandı. Önemli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Tesla’nın her çalışana bir uyku tulumu ve şilte dağıtacak. Çalışanların dinlenmek için kullanacağı bölümde duş, yemek ve eğlence alanları mevcut olacak. Ayrıca kapalı döngüye tabi olan çalışanlara ek olarak 64 dolara denk gelen 400 yuan ücret verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER