Tekstil Laminasyon

Laminasyon işlemi pek fazla değişik sektörde olmasıyla birlikte tekstil sektöründe de oldukça çok kullanılan bir yöntemdir. Laminasyon işlemi değişik yüzeylerden oluşan ürünlerin basınç ve ısı kullanılarak bir tüm haline getirilmesi işlemidir. Her iki tarafı da yapışkanlı olan bir ürünün kumaşlar arasına koyularak basınç ve ısı ile tek bir parça olması sağlanmaktadır. Bu sayede değişik tipte ve kalitede kumaşlar elde edebilirsiniz.

Tekstil Laminasyon

Laminasyon işlemi pek fazla değişik sektörde olmasıyla birlikte tekstil sektöründe de oldukça çok kullanılan bir yöntemdir. Laminasyon işlemi değişik yüzeylerden oluşan ürünlerin basınç ve ısı kullanılarak bir tüm haline getirilmesi işlemidir. Her iki tarafı da yapışkanlı olan bir ürünün kumaşlar arasına koyularak basınç ve ısı ile tek bir parça olması sağlanmaktadır. Bu sayede değişik tipte ve kalitede kumaşlar elde edebilirsiniz. Tekstil laminasyonda yer edinen ve kullanılan yapıştırıcılar kauçuk ya da su bazlı ürünlerdir. Tekstil laminasyonu ek olarak alevli sünger kullanılarak da yapılabilir. Bu süngeri tıpkı öteki işlemler de olduğu şeklinde iki kumaşın arasına koyarak yeterince basınç ve ısı uygulanırsa ürünlerin birbirine yapışması sağlanır. Tekstil laminasyonda soğuk sprey yöntemi de oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Siz de tekstil laminasyon ürünleri hakkında detaylı bilgiye https://www.teknolamlaminasyon.com.tr/tekstil-laminasyon adresinden ulaşabilirsiniz.

Tekstil Laminasyon Özellikleri

Tekstil laminasyon ürünleri değişik kumaşların birleştirilerek tek bir ürün elde edilmesiyle kumaşın cinsi ve özelliklerine bakılarak yapılmalıdır. Bu sebeple kumaşın yüzey özellikleri, ısı, kimyasal özellikler, esneme ve çekme durumu, konstrüksiyon, suya ve neme dayanıklılık ve ışık dayanımı şeklinde özellikleri oldukça iyi bilinmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER