Teknoloji mağazasında büyük soygun

Teknoloji mağazasında büyük soygun

Artan dolar kuru ve ülkemizdeki vergi oranları, teknolojik ürünlerin fiyatını oldukça olumsuz etkiledi. Bu nedenle elimizdeki telefon, bilgisayar ve benzeri cihazlar, artık servet değerine ulaştı. Durum böyle olunca da elektronik aletlerin hırsızların ilgi odağı haline gelmesi uzun sürmedi.

Hırsızların son hedefi ise geçtiğimiz Mart ayında açılan Gaming.Gen.TR mağazası oldu. Henüz kimliği belirlenemeyen şahıslar, akşam saatlerinde mağazaya girerek değeri yaklaşık 3 milyon TL’yi bulan bilgisayar donanımı ve teknolojik ürün çaldı.

Gaming.Gen.TR mağazasındaki akıl almaz soygun, 12 Haziran gecesi gerçekleşti. Henüz kimliği belirlenemeyen 5 hırsız, gece vakti mağazaya gelerek, birkaç dakika içerisinde 3 milyon TL değerinde ürünü çalmayı başardı.


Ürünler arasında özellikle oyuncuları hedef alan üst seviye laptoplar, işlemciler ve ekran kartları yer alıyor. Özellikle pahalı ürünleri hedef alan hırsızlar şu an her yerde aranıyor. Soygun esnasında geride DNA örnekleri bırakan 5 şahısın polis tarafından kısa süre içerisinde yakalanması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER