Süper Lig’de şuanda hangi futbolcular sakat ve cezalı

Spor Toto Süper Lig’de son 9 haftaya girilirken sakat ile cezalı futbolcuların akıbetleri de takımların genel yapısına ve şanslarına doğrudan etki etmeye devam ediyor.

Süper Lig’de şuanda hangi futbolcular sakat ve cezalı

Spor Toto Süper Lig’de son 9 haftaya girilirken sakat ile cezalı futbolcuların akıbetleri de takımların genel yapısına ve şanslarına doğrudan etki etmeye devam ediyor. Öyle ki son dönemlerde Medipol Başakşehir’in lider ve ligin en iyi takımı konumunda olmasının yegane etmenlerinden birisi de takım kadrosunun nadir sayılacak ölçüde cezalı ve sakat futbolcularının olması. Yani elbette ki senelerdir hırçın ve agresif futboluyla bilinen kaptan Emre Belözoğlu bazı dönemler cezalı olarak takımını yalnız bırakıyor, ya da Arda Turan’ın geçen seneden aldığı rekor ceza yüzünden neredeyse ligin devre arasına kadar oynamaması bazı sorunları ortaya çıkarmıştır. Ancak bu isimlerin de varlıklarıyla birlikte Başakşehir’in ligde sakat ve cezalı futbolcuların oluşturabileceği etkilere en yakın örnek olduğunu söylemek doğru olabilir. Sakat ve cezalı futbolcuları burada bulabilirsiniz:

Öyle ki maçta takımınızın ne şekilde bir sonuca ulaşacağını kadrodaki sakat ve cezalı isimleri kontrol ederek de incelemeniz mümkün olacaktır. Mesela her maçı boş geçmeyen dinamik bir santraforun o maçta cezalı oluşu, takımın gol şansını elbette ki düşürmüş olacaktır. Ki Emre Akbaba’nın fırtına gibi başladığı Galatasaray sezonunda uzun süreli sakatlıktan sonra lige net adapte olamaması da sakatlık problemlerinin takıma yaşattığı etmen örneklerinden birisi sayılabilir. Keza Fenerbahçe’ye geldiği güncen bu yana sürekli sakatlıkla boğuşan Mehmet Ekici de son dönemlerde takımına adapte olamayan isimlerden.

Tüm bunlarla birlikte oyuncuların kart görme sayıları, sezon içerisindeki tutumları ve sağlık durumları da incelenmeye değer detaylar olmaktadır. Bu kapsamda bakıldığı zaman tüm bu detaylar ile sakatlık ve cezalı futbolcuların takibi sayesinde takımınızın o haftaki şans durumunu daha yakından takip etme olasılığı yakalayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER