Stephen Hawking Anısına İzmir'de Lokma Döküldü

Stephen Hawking Anısına İzmir'de Lokma Döküldü

Cambridge'deki evinde 14 Mart tarihinde 76 yaşında iken yaşamını kaybeden ünlü İngiliz Fizikçi Stephen Hawking anısına Türkiye'de lokma döküldü. İzmir'in Karaburun ilçesinde görev yapan fizik tedavi uzmanı Alpaslan Bilen'in Stephen Hawking için döktürdüğü lokmalar İzmir'li vatandaşlara dağıtıldı.

Atatürk Meydanı'nda dökülen lokmaların halka dağıtılırken ünlü fizikçi Stephen Hawking'in yaptığı bilimsel çalışmalar da anlatıldı.

Alpaslan Bilen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Stephen Hawking'in insanlık için Winxbet büyük çalışmaların altına imzasını attığını belirtirken "Ben fizik tedavi uzmanıyım, mesleki olarak yakınlığımız var. Böyle bir insanın hayatını kaybetmesiyle dünyanın bir ışığı söndü, geriye kitapları kaldı. Onu anmak için vatandaşların da bu insanın yaptığı çalışmaları bilmesi amacıyla lokma döktürdüm." ifadelerine yer verdi.

Alpaslan Bilen, lokma dağıttığı vatandaşlara Hawking'in çalışmaları hakkında bilgi verdiğini de açıklarken Stephen Hawking anısına düzenlediği etkinliğe olan ilgi nedeniyle mutlu olduğunu belirtti.

Ünlü fizikçi Hawking'in anısına lokma dökülmesi sosyal medya üzerinde de oldukça ilgi gördü.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 03:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER