Spotify'ın Ücretsiz Kullanıcılarına Sunacağı Yeni Özellikler Belli Oldu

Spotify'ın Ücretsiz Kullanıcılarına Sunacağı Yeni Özellikler Belli Oldu

Çevrimiçi müzik dinleme platformu olan Spotify’ın geçtiğimiz günlerde ücretsiz abonelerine yeni özellikler sunacağı açıklanmıştı. Spotify’ın kullanıcılarına hangi yeni özellikler sunacağı belli oldu. 

160 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve bu kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük çevrimiçi müzik platformlarından birisi olan Spotify geçtiğimiz günlerde ücretsiz kullanıcılarına bir takım yeni özellikler sunacağını açıklamıştı. Yeni özelliklerin Nisan ayının sonunda açıklanacağını belirten Spotify sözünde durdu ve ücretsiz kullanıcılarına hangi özellikleri sunacağını açıkladı. 

Spotify’ın duyurduğu yeni ücretsiz kullanıcı özelliklerine göre kullanıcılar ücretsiz kullanıcı olsalar dahi sadece premium özelliğine sahip olan kullanıcıların yararlandığı “isteğe bağlı list oynatma Betlike özelliğini” deneyimleyebilecek. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar ayrıca premium kullanıcıların kullanabildiği “veri tasarruf modunu” da ücretsiz kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. 

Yaklaşık olarak 71 milyondan fazla premium abonesi bulunan Spotify premium servisi abonelerini arttırmak için ücretsiz hesap kullanan kullanıcılarına bir takım yeni özellikler sunacağını ve bu kullanıcıları premium hesaba geçiş yapmalarına teşvik etmek istediğini belirtmişti. 

Spotify’ın hali hazırdaki en büyük rakiplerinden birisi olan Apple Music’te ücretsiz abone seçeceğinin bulunması kullanıcılar Spotify kullanmaya iten en büyük nedenlerden birisi olarak gösterilse de Spotify’ın yeni hamlesiyle birlikte daha fazla kullanıcı ücretsiz Spotify kullanmaya başlayabilir. Spotify’ın bu yeni planıyla birlikte ücretsiz hesap kullanıcılarının ücretli hesaplara geçip geçmeyeceği ise merak konusu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER