Sony hamlesini yaptı

Sony hamlesini yaptı

Rusya, Ukrayna’ya askeri operasyon adı altında başlattığı savaşın bedelini, ekonomik ve teknolojik yaptırımlarla ödüyor. Dünyanın önde gelen neredeyse bütün şirketleriyse bir bir Ruslara uyguladıkları ambargoları açıklıyor. Bugün ise bunlara bir yenisi de Sony ve PlayStation cephesinden geldi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Başkanı Mykhailo Fedorov, 2 Mart’ta Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Xbox ve PlayStation etiketlerini kullanarak Rusya’ya karşı destek talebinde bulundu. Attığı tweet’te ise şunları söyledi:

Şu anda Ukrayna’da neler olduğunun kesinlikle farkındasınız. Rusya, Ukrayna’ya değil, tüm medeni dünyaya savaş ilan ediyor. İnsani değerleri destekliyorsanız, Rusya pazarından ayrılmalısınız

Alınan bu kararın Rusya’daki PlayStation kullanan müşterilerin geçmiş dönem satın alımlarını ve cihazların çalışmasını engellemeyecek. Fakat yeni bir oyun ve konsol almak isteyen kişilerin artık bu işlemi gerçekleştiremeyeceği belirtiliyor.

Buna ek olarak Mykhailo Fedorov, hizmetlerini Ukrayna’ya getirdiği için PayPal’a ve vaat ettiği gibi 2. Starlink uydu interneti hizmeti paketini teslim ederek sözünde durduğu için de Elon Musk’a teşekkür etti. Ayrıca, Union Pay, Intel ve Hitachi’den Rusya’ya karşı aynı tutumu göstermeleri üzerine çağrıda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER