Sony’den PlayStation 5 uyarısı

Japon teknoloji markası Sony, popüler oyun konsolu Sony PlayStation 5 ile ilgili açıklamalarda bulunarak öngörülerini kamuoyu ile paylaştı.Sony’nin Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hiroki Totoki, talebi karşılayamadıklarını söyleyerek, PlayStation’ın en son çıkan m.

Sony’den PlayStation 5 uyarısı

Japon teknoloji markası Sony, popüler oyun konsolu Sony PlayStation 5 ile ilgili açıklamalarda bulunarak öngörülerini kamuoyu ile paylaştı.

Sony’nin Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hiroki Totoki, talebi karşılayamadıklarını söyleyerek, PlayStation’ın en son çıkan modeline talebin çok fazla olduğunu ve bu konuda bir dengesizlik yaşandığını dile getirdi.

PlayStation 5’lerin erişilemez ve bulunamaz olmasının 2022’de de görülebileceğini söyleyen Japon yetkili, üretim sürecinde yarı geçirgen bazı komponentlerin eksikliğinin yaşandığını ve bu sebeple üretim sürecinin de yavaş ilerlediğini dile getirdi.

Totoki, “Ben talebin bu yıl da azalacağını düşünmüyorum fakat malzemeleri sağlayarak gelecek yıl daha çok PlayStation 5 üretsek bile talebi karşılayacağımıza inanıyorum” dedi. Totoki, Covid-19 sebebiyle talebin arttığını doğrularken, bunun etkisinin gelecek yıllarda da etkisini hissettireceğini söyledi. Totoki, “Biz 100 milyondan fazla PlayStation 4 sattık ve pazar payımız ve adımızı düşününce PlayStation 5’e talebin kolayca azalacağını düşünmüyorum” ifadesini kullandı.

İlginizi ÇekebilirMicrosoft'tan Xbox itirafı: Hiçbir zaman kârlı değildiMicrosoft'tan Xbox itirafı: Hiçbir zaman kârlı değildiİlginizi ÇekebilirÜnlü oyuncudan çok sert sözler: Bunu bırakmanın zamanı geldiÜnlü oyuncudan çok sert sözler: Bunu bırakmanın zamanı geldiİlginizi ÇekebilirFBI, Nirvana solisti Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili dava dosyalarını yayınladıFBI, Nirvana solisti Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili dava dosyalarını yayınladı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER