Sony'den 4K OLED Ekranlı Xperia XZ2 Pro Modeli Geliyor

Sony'den 4K OLED Ekranlı Xperia XZ2 Pro Modeli Geliyor

Sony tarafından Xperia XZ2 ailesine yeni bir üye daha katılacağı ortaya çıktı. Serinin üçüncü modelinin üst düzey donanım özellikleri ile geleceği duyurulurken Xperia XZ2 Pro adı ile gelecek olan modelde son aşamaya gelindi.

MWC 2018 etkinliklerinde firma Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact modellerini duyurmuştu. Orta segment akıllı telefon kategorisine hitap eden bu modellerin tepe modeli olarak gelmesi beklenen versiyonu ile ilgili ilk bilgiler ayrıntılı olarak gündeme düştü.

Sony Xperia XZ2 Pro modelinin firmanın diğer amiral gemi modellerinde olduğu gibi 4K çözünürlüklü 18:9 ekran oranlı OLED Limanbet ekran paneli ile piyasadaki yerini alması bekleniyor. Cihazla ilgili elde edilen bilgilerden bir diğeri ise Android 8.1 Oreo işletim sisteminin bu modelde kullanılacağı oldu.Xperia XZ2 Pro modelinin tanıtım tarihi veya ek diğer donanım özellikleri ile ilgili bilgiler henüz bilinmiyor. MWC 2018 etkinlikleri sonrası oldukça eleştiri toplayan Sony'nin Xperia XZ2 Pro modeli ile tekrardan güven tazeleyeceği düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER