Son dakika… Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği duyuruldu.Görüşmede, Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay Teknosayfaleri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine il.

Son dakika… Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği duyuruldu.

Görüşmede, Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay Teknosayfaleri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususlar ele alındığı belirtildi.

ERDOĞAN ’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili Telegram kanalından bir paylaşım yaptı.

Erdoğan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

* Sevgili kardeşim, bugün Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik.

* Görüşmede, Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay Teknosayfaleri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususları ele aldık.

* Teknosayfa alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve Milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz.

İlginizi ÇekebilirDünyanın en zengin iki insanın uzay kavgasıDünyanın en zengin iki insanın uzay kavgasıİlginizi ÇekebilirElon Musk'tan eski çalışanına 'ticari sır hırsızlığı' davasıElon Musk'tan eski çalışanına 'ticari sır hırsızlığı' davası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER