Snapchat'e Ait Spectacles Gözlüklerinin Yeni Versiyonu Geliyor

Snapchat'e Ait Spectacles Gözlüklerinin Yeni Versiyonu Geliyor

İlk kez geçtiğimiz yıl Snapchat geliştiricileri tarafından piyasaya sürülen Spectacles adlı gözlükler, piyasada bulunduğu ilk yıl istenen satış rakamlarına ulaşamasa da şirketin bu gözlüklerin yeni ve geliştirilmiş versiyonuyla şansını bir kez daha deneyeceği ortaya çıktı.

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, geride bıraktığımız yılın ilk aylarında duyurduğu Spectacles gözlüklerinden beklediği verimi alamadı. Öyle ki piyasada 300 bin civarında satılamayan gözlük nedeniyle 40 milyon dolardan fazla zarar ettiği belirtilen şirketin, bu gözlüğün yeni versiyonu üzerinde çalışmalara başladığı iddia edildi.

Şimdilik iki farklı Spectacles gözlüğü üzerinde çalışmaların başladığı ve bu türlerden birisinde hataların giderilip yeni renkler eklenerek bariz bir biçimde performans Betist anlamında da katkı sağlanacağı, diğer versiyonda ise daha gelişmiş kamera teknolojilerinin yanında iki lensle birlikte piyasaya gireceği belirtildi.

Snapchat'in yeni gözlük modelleri için Luxottica ve Warby Parker gibi dev gözlük şirketleri ile bu anlamda ortaklık yürüttüğü de gelen bilgiler arasında. Üretim aşamasında olduğu belirtilen gözlüklerin bu yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde piyasalardaki yerini alması beklenir. Renkler ve tasarım açısından bayanlara özel gibi görünen gözlükler günümüz modasında erkekler tarafından da sıklıkla kullanılıyor. 10 saniye süreli video kaydı yapabilen Spectacles gözlüğünde kaydedilen videolar akıllı telefonlar aracılığıyla anında Snapchat üzerinde paylaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER