Sıradaki Xiaomi Amiral Gemisinin Özellikleri Sızdırıldı

Sıradaki Xiaomi Amiral Gemisinin Özellikleri Sızdırıldı

Çinli telefon üreticisi Xiaomi, önümüzdeki yıl için büyük işler planlıyor. People’s Republic tarafından yayınlanan bilgilere göre, 2018 yılındaki amiral gemisi Xiaomi Mi 7 oldukça başarılı teknik özelliklere sahip olacak. Her ne kadar aşağıdaki bilgiler kesin olmasa da, ciddiye alınması da gerekiyor.

Tasarım


Görünüşe göre Mi serisinin yeni sürümü çerçevesiz bir ekrana sahip olacak ve açıkçası bu da oldukça mantıklı çünkü zaten Xiaomi Mi Mix ve Mi Mix 2 ile bu alanda çalıştığını göstermişti.  Dolayısıyla yeni Xiaomi’nin büyük ihtimalle çerçevesiz olacağı düşünülüyor.

Ekran ve Biyometrik Doğrulama


Ekran konusunda önemli gelişmeler bekleniyor. Mi 7’nin 6 inçlik, Samsung üretimi AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Bu oldukça önemli çünkü Mi 6’da 5.2 inç 16:9 Full HD IPS ekran yer alıyordu. Kulağa gerçek dışı gelebilir fakat daha önce Casino Siteleri de Xiaomi’nin Samsung ile Temmuz ayında OLED ekran anlaşması yaptığı haberleri çıkmıştı.

Performans


Xiaomi Mi 7’de Qualcomm’un en yeni çipseti Snapdragon 845 kullanılması bekleniyor. Aynı zamanda 6GB RAM, 3350mAh batarya olması bekleniyor. Ana kamerada iki tane 16MP sensör olacağı söylenirken, en azından bir tanesinde F 1.7 diyafram aralığı olabilir. Ayrıca telefonda biyometrik doğrulama da olacağı düşünülüyor.

Fiyat ve Çıkış Tarihi


Mi 7’nin yaklaşık 400 dolar civarında fiyatla satışa sunulması beklenirken, çıkış tarihi konusunda ise net bir bilgi yok fakat firma amiral gemilerini genellikle yeni yılın ilk veya ikinci çeyreğinde çıkarıyor. Dolayısıyla Mart ya da Nisan ayları muhtemel duruyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER