Sigorta Borsası genel müdürü ile yaptığımız söyleşi

Sigorta Borsası genel müdürü ile yaptığımız söyleşi

Sigorta Borsası genel müdürü ile yaptığımız söyleşide Dijital sigortacılığın istikameti konusunda bilgiler aldık ve bu doğrultuda takipçilerimizin dikkat etmesi gereken hususları kendilerine sorduğumuz keyifli bir sohbet geçirdik.

*Sigorta Borsası kaç yıldır sektörde faaliyet göstermektedir?

-2005 yılında ilk kez sektöre girdik . o günden bu güne kadar değişik görevlerde bulunmakla birlikte bizim için anlamlı olan bir tarihte 29 ekim 2009 da resmen acente olarak başladığımız görevimizi bugüne kadar sürdürmekteyiz.

*Sigorta Borsası ne zamandan bu yana dijitalleşme çabasını sürdürmektedir?

-İlk dijital satışımızı 2010 yılında yaptık. O günün koşullarında kasko trafik sigortalarında faaliyete yoğunluğu ile ülke genelinde müşterilerimizi edinmeye başlamanın gururunu yaşıyoruz.

*Dijitalleşme sürecinde attığınız adımlar ve başarıyı nasıl sağladınız, bu adımlar nelerdir?

-2014-2018 yıllarında SEO çalışmalarımız ile güneş enerjisi sigortalarında 4 yıl boyunca arama motorlarının en üst sırasında yer aldık. Sonrasına sağlık sigortaları ve bir çok branşta öncü olarak dijital sigortacılıkta bir öncü marka haline gelme çabalarımız sürdürmekte ve sektörde dijitalleşmesini tamamlamış ilk 5 acente olmanın gururunu yaşamaktayız. Hali hazırda en bu dijital yapılanması tamamlanmış acente formunda ilk 5 acente arasında olan ve en çok branşta teklif verebileb poliçe kesebilen acente olmaktan dolayı mutluyuz.

*Dijital anlamda hangi poliçeleri tüketiciye suna biliyorsunuz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası

Trafik sigortası

Kasko

Dask

Konut

Cep telefonu sigortası

Yabancı sağlık sigortası

Seyahat sağlık sigortası

8 branştan 15 şirketten teklif verebilme, kıyaslama ve direk satın almaya kadar tüm işlemleri www.sigortaborsasi.com.tr adresimizden sunabilmekteyiz.

*İnsanlar sağlık yada tamamlayıcı sağlık alırken nelere dikkat etmelidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ihtisas gerektiren bir poliçedir biz bu alanda bir çok şirketten dereceye girmemizin yanı sıra Türkiye 2.liği kazanmış bir acenteyiz.

En önemli konular: hakların korunması, sorulan sorulara cevap alabilme, ulaşılabilirlik ve provizyon süreçlerini yönetebilen acentelerle çalışmalarını öneririm.

Sağlık branşı diğer branşlarından farklı ve ihtisas bir alandır. Ömür boyu yenileme garanti haklarının korunması şirketler arası geçişlerin fayda zararlarını göz önünde tutmak çok önemli çünkü ömür boyu sürdürülebilirlik için tek çözüm bu tarz yapılarla çalışmaktan geçer.

*Tamamlayıcı sağlık sigortalarında fiyat önemlimidir?

Günümüz ekonomisinde elbette önemlidir ancak bu poliçeler ömür boyu devam edecek bir poliçe olduğu için öne çıkacak iki noktaya dikkat etmek gerekir. Birincisi süreci yönetecek acenteniz diğeri de hizmet sıkıntısı olmayan şirketi seçebilmektir. Bu poliçeler 3 yıl sürekli yenilendiğinde ömür boyu yenileme garantisi imkanı sağlar. Bu hak bu poliçelerdeki en önemli unsurdur.

*Oto kasko hakkında sisteminiz müşterilere ne ayrıcalıklar sunmaktadır ?

Sitemizde 15 şirketten toplamda 45 farklı teklif sunmaktayız bu teklifler 3 değişik içerikle oluşturulmuş tekliflerdir. Kaskolarda artan mali sorumluluk teminatı önemli bir teminat türüdür. Bu teminatı minimum 200 bin₺ ile sınırsız tutar arasında 3 farklı varyasyon ile müşterilerimizde sunmaktayız.

Ayrıca www.sigortaborsasi.com.tr da meslek indiriminden daha birçok teminatı tüketici insiyatifine bırakmaktayız. Normalde bunları kısıtlamamız mümkün ancak amacımız sadece ucuz olabilmek olamadığı için en iyi ürünü en iyi fiyatla sunmayı ilke edindiğimiz içindir ki bu hakkı tüm değerli kullanıcılarımıza bırakmayı yeğledik.

*Trafik sigortası kanunen yapılması bir ürün bunun için önerileriniz nedir?

Evet yasal olarak bu poliçeyi yaptırmak zorunludur. Ama güncel bedellerle kesilen ve limitleri kanunla belirlenen bir poliçe olduğu için verilen limit maalesef artık çok yetersiz kalmakta ve mağduriyetler yaşanmaktadır bu sebepledir ki: bu ürüne ek olarak geliştirilmiş ürünlerimizle sigortalıların kendilerini korumalarını önermekteyiz. Çok primlerle bu teminatları artırmaları artık mümkündür.

*Konut ve dask sigortaları ülkemizde yeni gelişen bir ürün bu ürünleri alırken nelere dikkat edilmeli öncelik ne olmalı?

-malumumuz olan ülkemizin deprem kuşağında bulunması sebebiyle herkesin DASK yaptırmasını öneriyoruz. DASK poliçeleri evlerin kaba inşaat bedellerini tazmin eden bir poliçe türüdür. Evlerini ve eşyalarını tam anlamıyla korumak isteyen kişiler ”KONUT SİGORTASI “yaptırmalıdır. Poliçe düzenletirken: eşya teminatı, cam kırılması ve özellikle elektronik cihaz sigortası teminatlarına özen göstermelidir. Çünkü bizim tabirimizle konut sigortası buzdolabındaki yoğurdunuzu bile korumaktadır. Akım sorunundan dolayı birçok elektronik cihaz arızalanabilmekte ve bu teminat ile koruma altına alınabilmektedir.

Keyifli sohbetiniz için teşekkür ederiz ve son olarak sigortalılarınıza iletmek istediğiniz bir mesajınız varmı?

Bizler 7/24 onların hizmetindeyiz. Bu değer yargısıyla  “ALINTERİNİZ DEĞERLİDİR” sloganımızla her zaman bir fincan sıcak kahvemizle ofisimizde amade olarak beklemekteyiz tabi ki “kırk yılın hatırını unutmadan”. Bize bu imkanı sağladığınız için sizlere teşekkürlerimizi sunarız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER