Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımı ürünleri birçok alanda kullanabilirsiniz 2020 yılı itibariyle yeni yapılan binalarda ses yalıtımı zorunlu hale getirildi. Öncesinde yapılan binalarda ses yalıtımı yapılmadığından dolayı yan dairelerden veya bulunduğunuz odalara alanlara sizlere rahatsız edici sesler ulaşabilmektedir bunu engellemek adına bazı ürünleri kullandığınızda sizlere ulaşan seslerin rahatsız edici boyutuna engel olabilmeniz elbette mümkün. Sizlere bariyerli adepan sünger hakkında bilgi aktaracağız, bariyerli adepan sünger içerisinde yer alan ses yalıtımında kullanılması gereken hammaddelerle birlikte üretimi sağlanmaktadır, tekstil atığı gibi bir görünüme sahip olan ürünler kullanılacak olduğu alanlarda alçıpan ile saklanması gerekmektedir. Bariyerli adepanbond süngerler ses geçişinde hayatımızda büyük katkısı olması ile birlikte duvarlarınızda tavanınızda sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bariyerli adepan bond süngerleri evinizde işyerinizde fabrikanızda ve daha birçok alanda ses geçişini engellemek amaçlı kullanımını sağlayabilirsiniz.

Isı yalıtımında ve ses yalıtımında çok fazla katkı sunan akustik şilteler duvarınızda tavanınızda zeminde tüm alanlarda kullanımı sağladığı taktirde ayak, topuk seslerini rahatsız edici birçok sesi düzgün kullanıldığı taktirde ses geçişlerine çok fazla katkı sunmaktadır. Fakat ürünü tek kullanmak yerine ürünle birlikte sesin geçişini engelleyecek olan kapalı hücreleri süngerlerle birlikte kullanmanız halinde ses geçişlerine daha fazla engel olabilirsiniz. Ses yalıtımı iki şekilde kullanım türüne ayrılmaktadır. Yankı problemlerini engellemek adına kullanmanız gereken ürünler veya ses geçişini engellemek adına kullanmanız gereken ürünler yer almaktadır. Stüdyo gibi alanlarda ses yalıtımı yapmak istediğiniz durumlarda sesin yankısını engellemek adına ürünler kullanmanız gerekmektedir bu ürünler ise açık hücreli ses yalıtım süngerleri olarak çeşitlere ayrılmaktadır.

site:sesyalitimsungerleri.com ile ilgili görsel sonucu

Stüdyo ses yalıtımında kullanmanızı önerdiğimiz ürünler piramit sünger, labirent sünger, akustik yumurta sünger, tekno touch sünger gibi açık hücreli ürünler kullanmanız halinde sesin duvarlara çarpıp geri dönmesi yerine sesin süngere çarpıp geri dönmesine engel olmaktadır bu sayede yankı problemlerini engelleyerek yapacak olduğunuz müzikleriniz profesyonellik katmanıza yardımcı olmaktadır. Akustik tekno touch süngerler dekoratif bir görünüme sahip olması ile birlikte sık satılan ürünler arasında yer almaktadır.

Akustik ses paravanları ofislerinizde ses karmaşasına engellemekte yardımcı olan bir üründür ofis içerisinde alanları bölmek adına akustik paravanları kullanmanız halinde ofis içerisindeki personellerinizin alanları bölebilir ve bununla birlikte ses karmaşasına engel olabilirsiniz. Akustik bölücü paravanlar içerisinde yer alan akustik sünger sayesinde sesin geçişine engel olması ile birlikte üst katmanında (görünen katmanda) akustik kumaş kullanılması ile birlikte ses yalıtımında sesin geçişinde sizlere katkı sunmaktadır.

Teknelerde günümüzde motor sesinden dolayı yolculuk boyunca size yoğun bir ses rahatsızlık vermektedir teknelerde ses yalıtımı yapılması istenildiği halde motorun bulunduğu alanlara kabin oluşturup veya bulunan alanları alüminyum kaplı süngerler kullanmanız halinde bulunduğu alanlarda sesin yolculuk ettiğiniz alanlara ulaşmasına engel olması ile birlikte rahat bir şekilde yolculuk yapmanıza katkı sunmaktadır.

Ses yalitim sungerleri günümüzde bizlere çok fazla katkı sunması ile birlikte birçok topluluk ücretleri pahalı olduğunu düşüncesiyle rahatsız edici seslerle birlikte yaşam sürdürmektedir. Fakat uygun bütçelerle rahatsız edici sesleri yok etmek yerine rahatsız edici boyutunu ortadan kaldırabileceğiniz ürünler yer almaktadır. Fabrikalarda evinizde ve daha birçok alanda kullanabileceğiniz adebond süngerleri en güvenilir hammaddelerle üretimini yapan Turkish Acoustic satış ofisimizden bu ürünler hakkında bilgi edinebilir ve temin edebilirsiniz. Turkish Acoustic tüm ürünleri ve kullandığı hammaddelerle ilgili olarak yanmazlık ve ses emilim değerleri hakkında web sitesi üzerinde sertifikaları görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/akustik-urunler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER