Servetinin ardındaki sır ortaya çıktı

Servetinin ardındaki sır ortaya çıktı

Tesla ve SpaceX CEO‘su Elon Musk, son zamanlarda yaptığı açıklamalar ve paylaşımlarla adından sıkça söz ettiriyor. Pazartesi günü Musk, konferans organizatörü TED başkanı Chris Anderson ile bir video röportaj yaptı.

TED Başkanı Chris Anderson, Musk’a milyarder hayırseverliği hakkında ne düşündüğünü sordu. Bunun üzerine Elon Musk, “İyiliğin algılanması yerine gerçekliğini önemsiyorsanız, yardımseverlik son derece zordur.” dedi ve şunları ekledi: “SpaceX, Tesla, Neuralink, The Uninteresting Corporate yardımseverliktir. Yardımseverlik insan sevgisidir diyorsanız, yardımseverliktir.”

Musk, elektrikli araç üreticisi Tesla‘nın ‘sürdürülebilir enerjiyi hızlandırdığını’ ve uzay araştırma şirketi SpaceX‘in ise çok gezegenli bir türle insanlığın uzun süre hayatta kalmasını sağlamaya çalıştığını da belirtti.

Aynı şekilde Musk’ın açıklamasına göre, beyin mikroçip firması olan Neuralink, yapay zekayla beyin yaralanmalarını ve varoluşsal riski çözmeye yardımcı olmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra, bir tünel kazma firması olan Boring Company‘nin de çoğu insanın sorunu olan trafiği çözmeye çalıştığını söyledi.

Tüm bunların yanı sıra Elon Musk, 2021’de BM’nin Dünya Gıda Programı direktörünün 6 milyar dolarlık bağışın küresel açlığı azaltabileceği iddiasına da meydan okudu. BM’nin yaptığı matematiği kanıtlayabilmesi karşısında Tesla hissesini satacağını ve ‘yapacağını’ söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER