Serkan Bozkurt Macaron’un Püf Noktalarını Veriyor

Wyndham Grand İstanbul Levent Pastry Chef’i Serkan Bozkurt Macaron’un Püf Noktalarını Veriyor

Serkan Bozkurt Macaron’un Püf Noktalarını Veriyor

Fransız mutfağının gözde tatlısı macaron’a “Fransız” kalmamak elinizde. Çünkü bu geleneksel tatlı, her ne kadar zor bir hazırlık süreci gerektirse de Wyndham Grand İstanbul Levent’in Pastry Chef’i Serkan Bozkurt’un reçetesi ve püf noktaları ile evlerde de kolaylıkla hazırlanabiliyor. Ancak siz yine de detaylı hazırlık sürecine dikkat edin.

Fransızların, kendisi küçük, lezzeti büyük tatlısı macaron; usta ellerde hazırlandığında yemesine doyum olmayan bir lezzete dönüşüyor. Birden çok aroma ile hazırlanabilen macaron, lezzetiyle olduğu kadar, gökkuşağını andıran renkleriyle de görsel bir şölen sunuyor. Çıtır bir hamura sahip olması ve arasına özenle yerleştirilen taze kreması ile yapılması kolay gibi görünse de bir macaron’un hazırlanırken de pişirilirken de  dikkat edilmesi gereken püf noktaları var.

Wyndham Grand İstanbul Levent için en güzel macaron’ları sunmayı hedefleyen Pastry Chef Serkan Bozkurt, lezzetin püf noktalarını açıklamadan evvel, en önemli detayın, hazırlık sürecindeki titizlik olduğuna değiniyor. Gramajlarda yapılacak hatalar ile bekleme sürelerinin olması gerekenden farklı gerçekleşmesi, malzemeler aynı olsa bile ortaya çıkan üründe hayal kırıklığına yol açıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER