Samsung'un Patronuna Yine Vergi Kaçırma Suçlaması!

Samsung'un Patronuna Yine Vergi Kaçırma Suçlaması!
Birkaç gün önce Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, 5 yıl 353 günlük hapis cezası affedilerek salınmıştı. Rüşvet ve zimmete geçirme ile suçlanan ünlü isim şu anda özgür bi adam olsa da, dört yıl boyunca denetim altında kalmaya devam edecek. Seul Yksek Mahkemesi ilk mahkeme kararını bozarken, Lee’nin cezasını iki buçuk yıl için erteledi ve erken serbest kalma – gözetim/denetim kararı verdi. Fakat Lee dışarıdayken, onun yerine hapse babası girebilir!

Samsung Electronics Başkanı Lee Kun-Hee, 2014 yılında geçirdiği kalp krizinden beri özel bakım Queenbet altında tutuluyordu fakat Jay Y. Lee’nin babası Kun-Hee’yi Güney Kore polisi vergi kaçırma ile suçluyor. 76 yaşındaki adamın 7.5 milyon dolar vergi kaçırdığı iddia edilirken, polise göre Samsung’un patronu çalışanlarına ait içinde 400 milyon dolara yakın para olan banka hesaplarını kullanıyordu.

Lee Kun-Hee, aynı durumla daha önce de yüz yüze kalmıştı. 2009 yılında kendisinin güvendiği çalışanlarının banka hesaplarını kullanarak vergi kaçırdığı iddia edilmişti fakat daha sonra affedilmişti. Görünüşe göre 76 yaşındaki patron hâlâ uslanmış değil.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER