Samsung'un İlk Android Go İşletim Sistemli Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı

Samsung'un İlk Android Go İşletim Sistemli Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı

Giriş seviye donanım özelliklerine sahip olan akıllı telefon modelleri için Google tarafından geliştirilen Android versiyonu Android Go işletim sisteminin yer alacağı ilk Samsung modeli Geekbench testleri esnasında göründü.

Akıllı telefon modellerinin her geçen gün donanım özelliklerinin neredeyse bilgisayar sistemlerini geride bırakacak derecede gelişmesiyle birlikte bu cihazlarda kullanılacak olan işletim sistemleri de anlık olarak güncellenmeye devam ediyor. Her ne kadar amiral gemi modellerinde kullanılan işletim sistemi versiyonları üst düzey performans ve kullanım kolaylığı sunacak şekilde tasarlansa da özellikle düşük donanım özelliklerine sahip olan cihazlar için de Google, birşeyler düşündü.

Google'ın giriş seviye akıllı telefonlar için geliştirdiği Android versiyonu olan Android Go işletim sistemi ile az güç kullanımı ile mükemmele yakın performans alınması öngörülüyor. Bununla birlikte birçok uygulama da Casino Siteleri bu işletim sistemine uygun güncellemelerle geniş bir kullanım ağına sahip olmaya çalışıyor.Bilindiği üzere ilk Android Go destekli çıkan akıllı telefon modeli Alcatel 1X oldu. Bununla birlikte iddialara göre bu sıralar Samsung'un da bu işletim sistemle geliştirdiği yeni bir model Geekbench testlerinde göründü.

SM-J260G model koduyla Geekbench testlerinde görünen cihaz dört çekirdekli Exynos 7570 yonga setli işlemciden gücünü alacak. 1GB RAM ile gelmesi beklenen gizemli Samsung modeli hakkında daha fazla detay şimdilik bulunmuyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un özellikle hindistan gibi ülkeler için böyle bir cihaz geliştirmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Bunun yanında bu modelin üretimi eğer gerçekleşirse Avrupa pazarına giriş yapması pek olası görünmüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 04:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER