Samsung, Galaxy S9 Modeli İle 2018'in İlk Çeyreğinde Rekor Kazanç Elde Etti

Samsung, Galaxy S9 Modeli İle 2018'in İlk Çeyreğinde Rekor Kazanç Elde Etti

Samsung'un bir süre önce piyasaya sunduğu Galaxy S9 modeli ile birlikte hızlı satış ritmini yakaladığı ve 2018 yılının ilk aylarında rekor seviyede gelir elde ettiği tahmin ediliyor. Bahsi geçen rakamlara göre ilk çeyrekte firmanın 15 milyar dolar seviyesinde kar ettiği ve bu değerin Samsung tarihinde bir ilk olduğu düşünülüyor.

Güney Koreli şirketin toplam satış gelirinin 2018 yılının ilk üç ayı ele alındığında 56 milyar dolar seviyesinde olduğu belirtilirken bu rakamlarda kullanıcılarla yeni buluşturulan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinin büyük katkısı olduğuna dikkat çekiliyor.

Tahmini rakamlar ele alındığında Samsung, bu yıla kadar hiçbir dönem böyle rakam seviyelerini Asyabahis göremedi. Şirketin kendi gelir rekorlarını bu yılın ilk üç ayında kırması bekleniyor.

Bilindiği üzere Samsung, birçok akıllı telefon üretici firmasının ekran tedarikliğini de yürütüyor. Ancak firmanın diğer üreticilere sağladığı ekran tedariği oranının 2018 yılıyla birlikte yaklaşık %30 seviyelerinde düşüş yaşadığı öne sürülmüştü. Bu durum sonrası firmanın gelirlerinde de önemli ölçüde düşüş beklenirken yeni amiral gemi modelleri olan Galaxy S9 ile açığın fazlasıyla kapatıldığı gözleniyor.


Apple'ın Gelir Rekoru Geçilebilir


2017 yılının ilk çeyreğinde Apple'ın 20 milyar kar oranı ile kendi rekorunu geçtiği dönemde elde ettiği gelire dikkat edildiğinde, Samsung en büyük rakibine bir adım daha yaklaşmış görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 01:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER