Şaban Can Kurt'ın enstrümantal eseri müzikseverlerle buluştu

Şaban Can Kurt'ın enstrümantal eseri müzikseverlerle buluştu

Şaban Can Kurt'ın enstrümantal eseri müzikseverlerle buluştuŞaban Can Kurt, büyük bir heyecanla hazırladığı “Saba Makamı Bağlama Taksim”i; dijital platformlar aracılığıyla müzikseverlerin beğenisine sundu.

Şaban Can Kurt’un “Saba Makamı Bağlama Taksim” isimli single’ı dinleyicilerle buluştu.

Kadir Gecesi’ne özel hazırlanan eser, “Emeğinize sağlık, çok başarılı olmuş”, Yüreğinize sağlık, başarılarınızın devamını dilerim”, “Bugüne yaraşır projen için tebrikler, devamını bekliyoruz” gibi çok sayıda olumlu yorumu da sosyal medya platformları aracılığıyla almış oldu.

Şaban Can Kurt kimdir?

İlk teklisiyle sonraki eserleri için de umut veren Şaban Can Kurt, 1995 Uşak doğumlu olup, 3 kardeşten en büyüğüdür.

İlk ve orta öğretimini Uşak’ta tamamlayan Kurt, dedesi ve babaannesinin yanında büyümüş; hayatı boyunca müziğe karşı büyük ilgi duymuş, babasının da yönlendirmesiyle bağlamaya çalmaya başlamıştır.

Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuar mezunu olan Şaban Can Kurt, henüz kariyerinin başında olsa da çok sayıda ilde sahne almış, telli mızraplı enstrümanlarıyla orkestralara eşlik etmiştir.

Sözlü parçaları da bulunan Şaban Can Kurt; sözü-müziği kendine ait parçalarını da dinleyicileriyle buluşturmak için yoğun bir tempoyla çalıştığı stüdyoya girmiştir.

“Saba Makamı Bağlama Taksim” isimli teklisini sosyal medya hesaplarından duyuran Kurt, duygularını böyle paylaşmıştı:

“2 yıldır hayalim olan Kadir Gecesine özel ve aynı zamanda sabah ezanı makamı olan Saba makamını bağlamayla taksim yaptım. Tüm Müslüman Aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun.”
www.sabancankurt.com   
www.instagram.com/sabancankurtofficial
www.twitter.com/sabancankurt  
www.facebook.com/sabancankurtofficial

https://open.spotify.com/artist/0adrPZtoq0P6cnk84SoVXp
https://www.youtube.com/watch?v=SS3yRfpVvz8
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk