Ryan Donk İçin Sözleşme Şartı Ne?

Ryan Donk İçin Sözleşme Şartı Ne?

Süper ligin bitimi için son 14 haftaya girilirken Galatasaray'ı transfer düşüncesi aldı. Fatih Terim'in de katılmış olduğu toplantıda önümüzdeki yıl takımda olması gereken futbolcular hakkında görüşmeler yapıldı. Ryan Donk'un da aralarında bulunduğu futbolcular için performans ve yaş değerlendirilmesi yapıldı.

Aralarında Selçuk, Nagatamo, Mariano ve Donk gibi futbolcuların bulunduğu sözleşmesi bitecek olan futbolcular hakkında karar verildi. Mariano'nun ülkesine döneceği, Nagatomo'nın gönderileceği ve Selçuğ'un ise futbolu bırakacağı açıklandı. Donk hakkında verilen karar ise ilginçti. Donk'un Galatasaray'da kalma durumunu ise performansının belirleyeceği açıklandı.

Ryan Donk Galatasaray'da Kalacak Mı?

Geçen yılın şampiyonu Galatasaray'da sezon sonunda anlaşmaları bitecek futbolcularla ilgili toplantı yapıldı. Toplantıda, Selçuk, Donk, Nagatamo ve Mariano hakkında durum değerlendirmesi yapıldı. Geçen yıla göre takımda eksikliklerin olduğu konuşulan toplantıda bu dört futbolcunun durumu masaya yatırıldı. Toplantıdan çıkan kararda Ryan Donk için verilecek kararın ise konusu dikkat çekti. Kararda

Ryan Donk'un sözleşme yenilenme kararının oyuncunun performansına bakıldıktan sonra açıklanacağı belirtildi. Galatasaraylı yetkililer Ryan Donk için önümüzdeki 14 hafta yükselen bir grafik çizmesi sonucunda yeni sezon için anlaşma yapılacağını belirttiler.

Lavivabet, Ryan Donk'un sezon sonunda kulüple anlaşmasının biteceğini eğer şu anki performansını korursa tekrar 1 yıllık sözleşme imzalanacağını açıkladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada bu dört futbolcudan yalnızca Donk'un takımda kalabileceği söylendi. Ryan Donk son transfer yenilediği sezon olan 2017 - 2018 sezonunun da ikinci yarısında oyunuyla beğenilmiş ve sözleşme imzalanmıştı.

Galatasaray'da Kimler Gidiyor? Kimler Kalıyor?

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 33 yaşındaki Hollandalı futbolcu hakkında her fırsatta memnuniyetini dile getiriyor. Takımdaki taktiklerine göre Donk'u bazen ön libero bazen ise stoper olarak oynatabiliyor.

Antrenmanlardan sonra alt yapıdaki genç oyuncularla ilgilenen Donk, Galatasaray'la en son 2018 yılında sözleşme yenilemişti. Sarı kırmızılılarda Selçuk, Donk, Mariano ve Nagatomo'nun bu sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor. Kiralık oyuncuların da akıbeti şu an için belli değil. Alınan bilgilere göre Nagatomo ile tekrar sözleşme yapılmayacak. Galatasaray'da kaptanlık ünvanını taşıyan Selçuk'un ise futbolu bırakacağı geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

Bu iki oyuncunun dışında takımla yollarını ayıracak olan bir diğer oyuncu ise Mariano. Sezon başından beri ülkesi Brezilya'ya döneceğini açıklayan Mariano'nun takımdan gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Hollandalı defans oyuncusu Donk'un durumunu ise son 14 haftada oynayacağı futbol belirleyecek. Donk'un defans ve savunma bakımından takıma katkısı büyük ancak performansında düşüş olursa, tecrübeli oyuncu sezon sonunda gönderilecek.

Cimbomun Jokeri Donk Gidecek Mi?

Galatasaray'da Fatih Terim'in ihtiyaç duyduğu her maçta joker gibi kullandığı Ryan Donk'un sezon sonuna kadar oynadığı futbol takımdan gidip gitmeyeceğini belirleyecek. Eğer Donk, bu performansıyla maçlarda oyun sergilerse sözleşmesi bir yıl daha uzatılarak takımda forma giymeye devam edecek. Performansında düşüş yaşanması halinde ise Hollandalı oyuncu ile sözleşme yenilenmeyecek. Süper ligde kalan 14 maç, Donk'un Galatasaray'da kalıp kalmayacağını belirleyecek. Yöneticilerin almış olduğu bu kararın Donk'un şu anki performansını etkileyip etkilemeyeceği de merak konusu oldu.

Galatasaray'ın Transfer Şartı

Galatasaray'ın Donk için vermiş olduğu bu kararın, Fatih Terim'in jokerini nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Simdilerde Marcao ile birlikte defansta görev yapan olan Donk, maçlara ve oyuncu yokluğuna göre farklı mevkilerde de görev alıyor. Luyindama'nın olmadığında ön libero mevkiinden stoper mevkiine çekilen Hollandalı oyuncunun, ligin ikinci yarısı başlarında oldukça formda olduğu görüldü.

Bu durum Galatasaray taraftarına 2017 - 2018 sezonunu hatırlattı. Yönetimin verdiği bu karar Donk'a bildirildi. 33 yaşındaki oyuncu bu karara yönelik herhangi bir açıklamada bulunmadı. Yönetim performansını bu şekilde devam ettirirse sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılacağını futbolcuya bildirdi. Fatih Terim'in Donk'tan son derece memnun olduğu, disiplinli ve özverili çalışmaları bakımından sevildiği biliniyor. Donk'un Florya'daki idman çalışmalarından sonraki saatlerinde ise Galatasaray'lı genç oyuncularla ilgilendiği söylendi.

Donk Transfer Tekliflerine Sıcak Bakmamıştı

Geçtiğimiz sezon başında ve yaz transfer döneminde oyuncuya birçok kulüpten transfer teklifi yapılmıştı. Ancak futbolcu aldığı bu transfer tekliflerini geri çevirdi. Deneyimli savunma oyuncusu Donk için yaz döneminde Dubai ekibi El-Nasr kulübünden teklif gelmiş oyuncu bu kulübe de olumsuz görüş bildirmişti.

Galatasaray'da lig ve Avrupa'da birçok özel maça çıkan Hollandalı oyuncu, Galatasaray'dan üçyüz bin Euro prim alacak. Galatasaray'ın kaliteli futbolcularından biri olan Ryan Donk son olarak 2017-2018 sezonu bitiminde sözleşme yenilemişti. O tarihten beridir toplamda 108 maça çıktı. 2017 - 2018 sezonunun ikinci yarısında kendini göstermiş ve performansının yüksekliği sayesinde yeniden anlaşma imzalanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk