Retina Dekolmanı Nedir?

Retina Dekolmanı Nedir?

Retina Dekolmanı Nedir?

Retina Dekolmanı Nedir?

Genellikle retina dekolmanı gözün arka kısmında bulunan retina yırtılması, göze perde gelmesi gibi rahatsızlıkların oluşması durumudur. Gözde bazı rahatsızlıklar meydana gelebilir. Böyle zamanlarda bazı tedavi yöntemi uygulanır.

Göz rahatsızlıkları önemsenmesi gereken hastalıklardır. Diğer türlü kötü sonuçlar doğurabilir. Ayrıca; retina dekolmanı için bazı tedavi yöntemleri bulunuyor. Ciddi bir rahatsızlık olduğu için kısa sürede önlem almak gerekir.

Retina Dekolmanı Belirtileri Nelerdir?

Geniş kapsamda; retina dekolmanı olduğunu anlamak için bazı belirtilere dikkat edilir. Retina olduğu zaman gözde siyah noktalar, yan kısımlarda perde gelme sorunu olabilir.

Ayrıca ışıklar bir aydınlık bir karanlık şekilde görülebilir. Bu belirtiler oluştuğu zaman mutlaka tedavi yöntemlerine başlamak gerekir.

Retina Dekolmanı Tedavi Yöntemleri

Retina dekolmanı konusunda pek çok tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tedavilerden lazer tedavisi, en kolay ve rahat geçen tedavi yöntemlerinden biridir.

Bunun dışında ameliyatta bilinen bir diğer tedavi yöntemidir. Retina dekolmanı tedavilerinde genelde yüzde 90 olumlu sonuçlar elde ediliyor.

Retina Dekolmanı Tedavi Fiyatları

Retina dekolmanı tedavi konusunda, fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bunun nedeni tedavi yöntemine ya da gözün durumuna göre değiştiği içindir.

Bu yüzden doktorun belirleyeceği yöntemden sorma fiyatlar netlik kazanır.

Vitrektomi Ameliyatı Nedir?

Geniş kapsamda; vitrektomi ameliyatı gözle ilgili retina yırtılması, gözün arka kısmında bulunan sıvıdaki kanamalar, gözde oluşan perde gibi pek çok rahatsızlık için yapılan bir ameliyattır. Etkili olan bu ameliyat, göz ile İlgili pek çok konuda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Vitrektomi Ameliyatı Neden Olur?

Vitrektomi ameliyatı halk arasında en çok bilinen katarakt ameliyatı olarak da geçiyor. Katarakt, retina ile ilgili yaşanan pek çok sorun için bu ameliyat uygulanmasına neden olur.

Vitrektomi Ameliyatı Kimlerde Görülür?

Genellikle, vitrektomi ameliyatı katarakt sorunu yaşayan, gözün arka kısmında bulunan sıvıda oluşan kanama, iltihaplanma sorunu yaşayan kişilere uygulanan bir ameliyattır. Gözle ilgili sorun yaşayan pek çok kişide görülen bir ameliyattır.

Vitrektomi Ameliyatı Nasıl Gelişir?

Göz kenarına 1 mm kesi atılarak vitrektomi ameliyatı,  yapılır. Bu kesilerin dikişli ya da dikişsiz şekilde kapatılması, hastanın gözündeki soruna göre değişiyor. Doktor, gözün durumuna göre karar vererek, kesiyi kapatıyor. Hassas fakat genelde olumlu sonuçlar veren bir ameliyattır.

Akıllı Lensin Amacı Nedir?

Akıllı lensler, çoğunlukla 40 ve 50 yaş üzeri kişilerde kullanılan bir lens türüdür. Göz içine yapay bir mercek takılarak, genelde katarakt sorunu yaşayan kişilerde kullanılan bir lenstir. Bu lenste amaç, kişilerin daha kolay görmesini sağlanmasıdır.

Akıllı Lensin Yararları ve Avantajları

Akıllı lensler, kullanımı kolay olan lenslerdir. Orta, uzak ve yakın olarak üretilir. Böylelikle kişi hangi sorunu yaşarsa, ona uygun şekilde lens kullanması mümkündür. Şeffaf olduğu için lens kullanımı dışardan bakıldığı zaman anlaşılmaz. Pek çok avantajı olan akıllı lensler, özellikle katarakt sorunu yaşayan kişiler için kolaylık sağlıyor.

Göz İçi Akıllı Lens Kimlere Uygundur?

Göz içi akıllı lens genelde 50 yaş üzeri kişilerde tercih ediliyor. Fakat doktor kontrolünde, doktorun uygun gördüğü kişilerde kullanılan bir lens türüdür. Yapay mercek olarak da adlandırıldığı için doktor teşhisi olmadan kullanılmıyor.

Akıllı Lens Fiyatları 2022

Pek çok markada üretildiği için akıllı lens fiyatları değişiyor. Fakat alım esnasında kaliteli olan bir markayı almak gerekir. Çünkü göz sağlığı için önemlidir.

Ayrıca akıllı lens fiyatları maliyeti yüksek lenslerdir. Bunun nedeni ise genelde yurt dışından getiriliyor olmasından kaynaklıdır.

Netice itibariyle; akıllı lens fiyatları 2022 yılında maliyet olarak yükseleceği için ekonomik fiyatlarda kaliteli bir lens almak da fayda vardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER